Úklid kuchyně a spotřebičů

Úklid, úklid kuchyně, hloubkový úklid kuchyně, desinfekce s čištění kuchyně,  odmaštění a čištění obkladů a spár, desinfekce s čištění podlahy a spár, impregnace spár, odstranění vodního kamene, desinfekce a úklid spotřebičů, parní čištění kuchyně, aj. jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin od Vaší objednávky v rámci Prahy a České republiky.

Úklid kuchyně a spotřebičů

Potřebujete zajistit důkladný úklid Vaší kuchyně ve Vašem regionu?

Úklid kuchyně Praha a okolí, úklid kuchyně Mělník, úklid kuchyně Česká lípa, úklid kuchyně Mladá Boleslav, úklid kuchyně Liberec, úklid kuchyně Ústí nad Labem, úklid kuchyně Děčín, úklid kuchyně Kladno, úklid kuchyně Benešov, úklid kuchyně Beroun, úklid kuchyně Brno, úklid kuchyně Plzeň a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Profesionální úklid kuchyně domácnosti, bytů, domů, kanceláří aj. je prováděn různými metodami dle typu úklidu a různých typu povrchů. Naše metody se zakládají na kvalitních a prověřených úklidových prostředcích s použitím moderní a účinné úklidové techniky renomovaných značek.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech metodiky úklidu, čištění koberců, čištění sedaček a čalounění, čištění a údržby podlah, dřevěných podlah, čištění a impregnace kůže, nano-čištění a nano-impregnace povrchů.

Úvodní informace o úklidu kuchyně

Úklid kuchyně je pro naši firmu velmi často poskytovanou službou. NebudemeVás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a úklidu od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech – pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. Uvažujte o tom, jak jste třeba limitováni časem. Takovou kuchyni kompletně vygruntovat zabere někdy i celý den čistého času. Máte opravdu chuť celé dopoledne či odpoledne strávit nad úklidem? Po pár hodinách začnete přemýšlet nad prioritami a méně důležité věci začnete vynechávat… S naší firmou Úklid Express®  máte o komplexní úklid postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte uklizeno v každém detailu a to za jediný den.

Na úklid je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase včetně ostatních pracovníků. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na úklid jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Objednávka úklidu kuchyně

Objednávka úklidu Vaší kuchyně předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně úklid objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky úklidu a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky a specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místaÚklid kuchyně a spotřebičů
 2. Velikost a plocha prostoru kuchyně
 3. Stav kuchyně a spotřebičů
 4. Čas a preferovaný termín realizace
 5. Rozsah úklidu – přehled úkonů
 6. Odstranění vodního kamene aj.
 7. Specifikace materiálů a povrchů
 8. Nadstandardní úkony – nano impregnace aj.

Cenová nabídka úklidu kuchyně

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se prostor nachází a domluvit se na odhadu počtu hodin, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Úklid a následná cenová nabídka vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaÚklid kuchyně a spotřebičů
 2. Počet pracovníků
 3. Počet hodin (vždy odhad)
 4. Cena kč / hod
 5. Cena kč /m2
 6. Doprava
 7. Speciální čističe či impregnace
 8. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 9. Předběžná konečná částka

Úklid kuchyně a spotřebičů je ve většině případů zaměřen na důkladný a hloubkový úklid a čištění včetně možných doplňkových služeb. Je velice důležité říci, že námi zaslaný a kalkulovaný předběžný počet hodin vychází z našich dlouholetých zkušeností a ve většině případech se nám daří avizované časové rozmezí dodržet. Jsou však vyjímky, které je potřeba vzít v potaz a stává se, že naši pracovníci Vás během průběhu úklidu mají povinnosti upozornit na případný nárůst počtu hodin. Toto může způsobit hned několik faktorů např. vysoce odolná nečistota, značné množství prachu, opakované vysávání, vysoká mastnota aj.

Cenová nabídka (hodinová sazba) vždy zahrnuje základní čistící a úklidové přípravky pro běžný úklid, použití vlastní úklidové techniky. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek.  Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li je budou případně použity.

Metodika a systém úklidu kuchyně a spotřebičů

Úklid kuchyně, spotřebičů a Vašeho soukromí je soukromou záležitostí. Jsme si této skutečnosti plně vědomi. Z tohoto důvodu v této sekci zabývající se úklidem domácnosti naleznete základní informace o metodice a systému úklidu Vašeho domova.

Úklid kuchyně a spotřebičů se řídí jednoduchými pravidly a postupy:

 1. Zmapování celkového prostoru a stavu kuchyně a spotřebičů.
 2. Stanovení úklidu kuchyně – venek / vnitřek včetně spotřebičů
 3. Odprašnění povrchů, vnitřků a vršků kuchyňské linky
 4. Mytí oken a rámů, parapetů, žaluzií (je-li v kuchyni)
 5. Odmaštění povrchů, linky, obkladů, spár a spotřebičů
 6. Parní čištění povrchů – obklady, spáry, spotřebiče a povrchy
 7. Desinfekce povrchů a umytí povrchů, spotřebičů aj.
 8. Vyleštění skel, obkladů a baterií, nerezů s následnou nano úpravou NANOPĚNOU.
 9. Doplňkové služby – nano anti-kalk impregnace skel baterií aj.
 10. Finální kontrola a doladění detailů prováděných úkonů.
 11. Předání zakázky a vyúčtování se zákazníkem.

Úklid kuchyně a spotřebičů

Pro kvalitní úklid Vašeho bytu a domácnosti jsou naši pracovníci vybaveni kvalitními úklidovými pomůckami a technikou. V jednoduchosti je krása a tak i naši pracovníci nemají víc než opravdu potřebují. Důležité je říci, že to málo co potřebují musí a je kvalitní a funkční pomůcka či technika.

 1. Vodní vysavač na suché a mokré vysávání včetně extrakčního-mokrého čištěním povrchů, koberců a sedaček.
 2. Profi vysavač na suché vysávání.
 3. Kvalitní teflonové houbičky zn. Vileda (nenepoškrábou a jsou velmi účinné).
 4. Poctivé husté mikroutěrky pro stírání a leštění povrchů.
 5. Kartáče a rýžáky
 6. Parní čistič
 7. Přípravky na čištění – desinfekci – leštění
 8. Škrabky na sklo a keramiku
 9. Schůdky a stěrky na okna

Úklid kuchyně a spotřebičů

Úklid kuchyně a spotřebičů vyžaduje důslednost a jasné stanovení priorit co vše je zapotřebí odprašnit a především kvalitní úklidovou techniku. Naše firma pracuje s profi úklidovou technikou EcoLux od britské firmy Vax Professional™. Odprašnění povrchů probíhá podtlakovým sáním proudu vzduchu, který je promýván velkým množstvím vody a zvedá se jako gejzír až k separátoru. Separátor oddělí alergeny,spory plísní,choroboplodné zárodky i prachová částice a zapere je do vody, se kterou je vylijeme.  Vysání touto metodou je vysoce efektivní.

Opravdu pořádný úklid –  sedací soupravy jsou vysáté, police a závěsy zbaveny prachu, kůže na křeslech se leskne, podlaha voní čistotou. Ale k tomu, aby byl skutečně zdravý, se musíte postarat také o některé opomíjené oblasti. Spory hub, poletující ve vzduchu, se dostávají dovnitř okny a dveřmi a mohou si najít příznivé místo pro svůj růst v některých vlhkých částech bytu. Plísně se tak usadí na proutěném košíku, koberci, potahové látce, na pohovce a všech vycpaných předmětech.

Plísně mohou být také mnohem nenápadnější, uvolňovat velký počet spor, které mohou mít vliv na kvalitu ovzduší. Najdeme je v zemině u pokojových květin, která je jejich přirozeným substrátem, na rubové straně tapet, nad falešným stropem nebo na nábytku. Stejně jako u roztočů, je nezbytně nutné pečlivě všechny povrchy desinfikovat bakteriocidní prostředky a následně povrchy ošetřit vhodnými přípravky na dřevo .aj.

Úklid kuchyně a parní čištění jde v ruku v ruce. Tato technologie je naprosto nenahraditelná. V kombinaci s použitím antibakteriálních a bakteriocidních čistících přípravků např. Sanytol či speciálních přípravků na odstranění vodního kamene NANOENERGY a horké páry  je možno dosáhnout tohoto nejlepšího výsledku v poměrně krátkém čase.

Úklid kuchyně a spotřebičů

Parní čištění v rámci úklidu koupelny má nenahraditelné místo. Jaké jsou základní přednosti parního čištění?

Účinnost – velmi horká pára až 160 stupňů odstraňuje zašlé a „zažrané“ nečistoty, mastnotu, zabíjí roztoče, má prokázané dezinfekční účinky.

Ekologičnost – Parní čistění pracuje jen z nezbytně nutným množství  chemikálií a čistících prostředků (za běžných podmínek) a tak spotřebovává především a pouze elektrickou energii a malé množství vody.

Způsob úklidu a použítí parního čištění je vázán na volbu koncového nástavce a regulaci parního výkonu: vysokým tlakem z parní trysky se dají „odstřelovat“ nečistoty z těžko přístupných, drobných a skrytých míst, z hubic lze horkou páru napouštět do hloubky, těžko nedostupných míst, kolejniček aj. a tím hubit i ty drobné organismy (např. roztoče, spory, plíšně a nebovajíčka), které odolaly běžné údržbě. Při nasazení rozličných kartáčků se účinek teploty, tlaku a vlhkosti páry kombinuje s intenzivním mechanickým působením, hubicemi s připnutým hadrem se bezchemicky a přitom účinně otírají povrchy nábytku, zařízení, obkladů i podlah, okenní nástavec myje a zároveň stírá skla, sifonový zvon pomáhá důkladně protáhnout odpady.

Úklid kuchyně patří k časově nejnáročnějším úkonům a to leckdy vytíží ne jednoho pracovníka na celou dobu celkového úklidu. Průměrná doba od základního povrchového úklidu kuchyně a kuchyňské linky je od cca 1,5hod a výše. Celková čas strávený pracovníkem záleží na stavu znečištění, rozmanitosti kuchyňské linky, počtu spotřebičů, velikosti linky aj.

Úklid kuchyňské linky a kuchyně zahrnuje:

 1. kompletní odprašnění venek | vnitřekÚklid kuchyně a spotřebičů
 2. odstranění plísní, nečistot, pachů a mastnoty
 3. parní čištění spár a obkladů
 4. umytí nábytku venek | vnitřek
 5. odstranění vodního kamene
 6. vyčištění spotřebičů a ledničky
 7. odmaštění nerezů a vyleštění nerezů
 8. závěrečná desinfekce povrchů a spotřebičů
 9. vyleštění povrchů včetně impregnace

Úklid kuchyně je vhodně nepodceňovat a dát našim pracovníkům prostor. Je totiž dobré mít na vědomí, že vyjma obsahu konzerv je všechno, co přinesete do kuchyně, nosičem mikroorganismů. Některé z nich jsou spíše neškodné, jiné mohou způsobit, že onemocníte. Aby vaše kuchyně zůstala zdravá, je důležité upravit vaše požadavky na hygienu podle potravin, které vaříte.

Úklid kuchyně se řídí naším interním heslem “NEJPRVE ČISTIT, POTOM DEZINFIKOVAT”.Tajemství profesionálů na úklid koupelny a WC spočívá v tom , aby alespoň tato  náročná práce byla co nejúčinnější.

Je naprosto zbytečné dezinfikovat dřív, než vše vyčistíme. Je třeba si uvědomit, že antibakteriální prostředek nemůže „sterilizovat“ nános organického materiálu. Tento nános se musí nejprve odlepit, rozdělit na části a odstranit. To je úkol čisticích prostředků, které, díky svému povrchového pnutí, způsobí, že je voda lepším smáčedlem, což jí umožní proniknout do špíny, rozložit ji a potom ji rozptýlit, velmi účinně odstranit.

Bakterie schopné vyvolat nemoci se vyskytují i v nejlépe udržovaných kuchyních. Základem je zabránit jim v množení. Kromě salmonel jsou hlavní intoxikace nebo potravinové infekce způsobeny Staphylocokem aureus, Clostridiem botulinum, Clostridiem perfringens. Voda a čisticí prostředky nemohou k jejich odstranění stačit. Aby bylo dosaženo významného snížení jejich výskytu, je třeba vždy používat bakteriocidní prostředky.

V praxi to neznamená, že jsou antibakteriální prostředky určené k nahrazení čisticích prostředků ve všech případech. Na druhou stranu je vhodné použít prostředek tohoto typu minimálně jednou denně na pracovní plochu a to hlavně po zpracování potravin jako jsou vejce nebo drůbež, syrové maso nebo zelenina umazané od hlíny.

Odstranění a čištění vodního kamene, čištění dřezu, čištění sanitárních baterií, odstranění mechů a řas, odstranění plísní, likvidace bakterií a nežádoucích látek a nečistot, odstranění dlouhodobých usazenin, anti-kalk ochrana povrchu dlouhodobé nano impregnace a profi ochrany povrchů a materiálů prostřednictvím patentované metody NANOENERGY©. Naše firma je držitelem certifikátů pro aplikaci čištění a ochrany povrchů a materiálů metodou NANOENERGY© a přípravkem NANOPĚNA.

Zajistíme odborné odstranění vodního kamene speciálními nano-produkty s následnou nano impregnaci s transparentním či mokrým efektem úpravy povrchu, která uchová materiál dlouhodobě krásný, hydrofobní, olejofóbní a propůjčí mu samočisticí efekt.

Použitím čistících a impregnačních nano tekutin nedochází k navoskování nebo natření povrchu nějakým nátěrem, ale k trvalému zušlechtění povrchu. Životnost a trvanlivost nano vyčištěných a nano povrchově ošetřených materiálů je díky zušlechtění povrchu nanotechnologií mnohem delší. Je vytvořena ochrana proti poškození.

Úklid kuchyně a spotřebičů

Originální NANOPĚNA je multifunkční ochranný čistič – univerzální čistící a impregnační prostředek pro hladké a nesavé povrchy. Nano pěna zároveň se snadným vyčistěním dodá povrchu na několik měsíců i účinnou ochranu před znečištěním a vysoký lesk. Nano pěna aktivně spolupracuje při čistění tím, že „probublává“ i těmi nejnepatrnějšími nerovnostmi ošetřované plochy. Na vyčištěném povrchu během následujících dvaceti minut samostatně vytvoří ochrannou neviditelnou a antibakteriální nanovrstvu, která propůjčí ošetřené ploše na dobu čtyř až šesti měsíců zvýšenou odolnost, velmi snadné čištění a v prvních týdnech i vysoký lesk, hladkost atd. Pro další čistění povrchu, který byl již ošetřen Nano pěnou, není třeba žádná chemie, postačí pouze  obyčejná voda.

Ukázka vizualizace technického procesu metody NANOENERGY A NANOPĚNY©

Úklid kuchyně a spotřebičů

Nano čistící roztoky a nano impregnace okamžitě reagují a přilnou dokonale k povrchu. Impregnace má super hydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

Úklid kuchyně a spotřebičů

V rámci úklidu podlahy je používán bakteriocidní přípravek, jenž je PH neutrální a vhodný pro všechny povrchy. Velice důležité je také neopomenout na vyčištění spár (zde se osvědčuje metoda parního čištění). Následně je podlaha finálně ošetřena specifickým přípravkem dle typu povrchu podlahy – dřevo, lino, dlažba, kámen aj. Lze v případě zájmu klienta dlouhodobější ochranu podlahy nanesením vhodného impregnačního roztoku s následným zapracováním do povrchu podlahy.

Strojový úklid podlah a schodišť naší firmy Úklid Express® je prováděn ekologicky šetrnou metodou  Twister Professional™.  Metoda Twister Professional™ jejíž úklidový systém využívá kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které podlahu čistí a leští v jeden moment, bez použití jakýchkoliv chemikálií je špičkou v oboru. Metoda umožňuje dosažení té nejvyšší možné účinnosti úklidu a čištění včetně odstranění skvrn a hlubokých nečistot.

Ceník profesionálních služeb

 • od 199,- Kč bez DPH per pracovník včetně úklidové techniky
 • 16,- Kč bez DPH per m2 | klepaní koberce elektro klepacím kartáčem
 • 22,- Kč bez DPH per m2 | mokré – extrakční čištění koberců
 • 45,- Kč bez DPH per m2 | vakuové rotační čištění koberců
 • 60,- Kč bez DPH per m2 | suché pěnové čištění koberců
 • 95,- Kč bez DPH per m2 | horokovodní pěnové – vakuové čištění koberců
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 | impregnace koberce
 • 65,- Kč bez DPH per sedací místo | klepaní sedačky, křesel a židlí elektro klepacím kartáčem
 • 130,- Kč bez DPH per sedací místo | mokré čištění sedačky, křesel (bez čistících roztoků)
 • 65,- Kč bez DPH per sedací místo | mokré čištění židlí (bez čistících roztoků)
 • 369,- Kč bez DPH per sedací místo | hloubkové vakuové čištění sedaček, křesel
 • 369,- Kč bez DPH per sedací místo | suché pěnové čištění sedaček, křesel
 • 850,- Kč bez DPH per sedací místo | horkovodní pěnové vakuové čištění sedaček, křesel a židlí
 • 850,- Kč bez DPH per sedací místo | suché vakuové čištění horkou pěnou – sedaček, křesel a židlí
 • od 100,- Kč bez DPH per sedací místo | impregnace sedačky
 • od 85,- Kč bez DPH per sedací místo | aromatizace a antibakteriální ochrana textilií
 • od 4,- Kč bez DPH per m2 | strojové mytí podlah
 • od 55,- Kč bez DPH per strojové čištění podlahy a spár, impregnace podlahy a spár
 • od 70,- Kč bez DPH per m2 | horkovodní tlakové parní čištění podlah a spár
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.