Čištění a impregnace koberců

Čištění koberců, čištění koberců Praha včetně odborné inspekce koberců a textilií nabízí firma Úklid Express® našim klientům a zákazníkům odborné a kvalitní služby v oblasti čištění koberců, desinfekce koberců, impregnace koberců, svozu a dovozu koberců, hloubkového antibakteriálního čištění koberců a profesionální údržby koberců dle přísných certifikačních norem britského institutu IICRC™ a britského systému PROCHEM Professional™, Rotovac™ v rámci České a Slovenské republiky do 48-mi hod od Vaší objednávky.

Čištění a impregnace koberců

Potřebujete zajistit kvalitní a odborné vyčištění a impregnaci koberců ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kancelářích či obchodních prostorách ve Vašem regionu?

Čištění koberců Praha, čištění koberců Brno, čištění koberců Plzeň, čištění koberců Mělník, čištění koberců Česká lípa, čištění koberců Mladá Boleslav, čištění koberců Liberec, čištění koberců Ústí nad Labem, čištění koberců Děčín, čištění koberců Kladno, čištění koberců Benešov, čištění koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin.

Čištění koberců Praha, ČR a SK je prováděno certifikovanými metodami a profi kartáčovacími, horkovodními a parními systémy MULTI CLEAN 350 | PROCHEM STEAM PRO Hot Box a ROTOVAC včetně antibakteriální čištění koberců, horkovodní čištění koberců, parní čištění koberců, čištění koberců horkou vodou, čištění koberců párou, pěnové antibakteriální čištění koberců, čištění koberců se silným znečištěním, hloubkové čištění koberců, rotační kartáčování a renovace vlákna koberce. na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a PROCHEM Professional™.

Čištění a impregnace koberců

Čištění koberců patentním systémem ROTOVAC™ je unikátní nejúčinnější technologie z hlediska účinnosti hloubkového strojového čištění koberců, kterou v rámci České a Slovenské republiky prostřednictví certifikovaného zastoupení nabízí naše exklusivní prováděcí firma Úklid Express®. Nejúčinnějších výsledků z hlediska dosaženého výsledku čištění dosahujeme díky patentní strojové kombinaci – dvou proti sobě se točících a vibrujících hlav s rotačními kartáči různých tvrdostí dle typu koberce, regulovatelnému přítlaku stroje, regulovatelným otáčkám hlavice, nejvyššímu průtoku vody 15bar (4-bar má vodovodní řád), vakuovému odsávání vody, regulovatelné teplotě až 70 stupňů celsia a rotační 360 stupňové čistící hlavě.

Čištění koberců patentním systémem ROTOVAC™ přináší a umožňuje provedené čištění koberců nazývat slovem renovace koberců. Díky jedinečné účinnosti tohoto systému dochází k narovnání vlákna v celé jeho délce, odstranění zašlapaných nečistot a nejvyšší možné redukci tzv. cestiček a vyšlapaných míst, přechodů v kobercích a lokálních hlubinných nečistot. Toto tvrzení je naše firma Vyčistím CZ připravena prostřednictvím vzorového čištění či předložení našich platných referenčních realizací prokázat a doložit či výsledky můžete shlédnout v rámci naší fotogalerie.

Čištění a impregnace koberců

Průzkum provedený asociací IICRC zjistil, že více než osm z 10 majitelů domů a bytů či kanceláří vnímá , že zdraví své rodiny je přímo závislé na čistotě podlah jejichž údržba je přímo závislá na zhoršení či zlepšení alergií. Vědecké studie prokázaly, že například koberec je nejúčinnější formou pro zachycování alergenů.

Čištění koberců zahrnuje také odstranění a redukce skvrn a fleků z koberců a čistících zón, odstranění vosků z koberců, odstranění silných zvířecích znečištění a pachů, čištění koberců v kancelářích a odstranění cestiček a map, desinfekce a čištění koberců, odstranění mastnot a nečistot z koberců včetně aplikace ochranných impregnací proti špíně a vodě provádí a zajištuje naše centrum čištění koberců na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC™ a PROCHEM Professional™.

Čištění a impregnace koberců

Asociace IICRC a její cíl vede k přesvědčení, že nejlepší způsob, jak udržet čistý a zdravější domov a prostředí je rozšířit své pravidelné čištění a údržbu povrchů prostřednictvím pravidelných návštěv zkušených certifikovaných profesionálů. Pro ty úkoly, které vyžadují specialistu na čištění koberce a čištění čalounění, odstraňování skvrn a údržbu dřevěných a tvrdých podlah či dlažby, kamenných povrchů dokáže zajistit pouze certifikovaný IICRC odborník či prováděcí certifikovaná firma. Toto Vám přinese výsledky, kterým můžete věřit.

IICRC certifikace naši firmu a předmět našeho podnikání zavazuje a posouvá k prestižní formě poskytovaných služeb naší firmy prostřednictvím odborně způsobilých prováděcích osob a techniků, kteří jsou plně proškoleny v rámci interního kodexu naší firmy Diamond Professional™  a směrnic asociace IICRC.

Čištění a impregnace koberců

Úvodní informace o čištění koberců

Čištění koberců je pro naši firmu dlouholetou praxí. NebudemeVás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech – pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší firmou Úklid Express®  máte o komplexní hloubkové vyčištění koberce  postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte koberce opravdu důkladně vyčištěny a provoněny.

Na čištění koberců je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid koberců jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Čištění a impregnace koberců

Objednávka čištění koberců

Objednávka čištění koberců předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně čištění koberců objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky čištění koberců a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místaČištění a impregnace koberců
 2. Plocha koberce a rozsah znečištění
 3. Materiál a typ koberce
 4. Doplňkové služby – klepání, impregnace
 5. Čas a preferovaný termín realizace

Cenová nabídka čištění koberců

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se koberec nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení čištění koberců vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaČištění a impregnace koberců
 2. Počet pracovníků
 3. Odhad počtu m2
 4. Cena kč /m2
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka vždy zahrnuje základní čistící přípravky pro běžný úklid a čištění koberců s  použití vlastní úklidové techniky. Cena může být upravena, jekož se na koberci vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota aj. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek.  Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li je budou případně použity.

Čištění a impregnace koberců

Metodika čištění  koberců

Čištění koberců s hloubkovým antibakteriálním účinkem provádíme prostřednictvím atestovaných přípravků s antibakteriální složkou, která redukuje alergeny (výtrusy z roztočů) a zamezuje tvorbě plísní uvnitř matrace včetně neutralizace pachu např. moč, pot, kouř s redukcí fleků.

Naše firma poskytuje důkladné hloubkové antibakteriální čištění koberců, běhounů, koberečků a čalouněného nábytku prostřednictvím vysoce kvalitních a atestovaných antialergenních výrobků značek Vax Professional™, Purex, Poliboy prostřednictvím vysoce účinné metody hloubkového čištění britské patentované metody “Vaxing a Spinscrubing”, která učině odstraňuje roztoče a bakterie do hloubky koberce.

Čištění koberců, hloubkové čištění koberců s odstraněním a redukcí skvrn a fleků včetně čištění čalounění vyžaduje šetrnou techniku čištění, aby nedošlo k porušení povrchu materiálu a zároveň byl materiál vyčištěn do hloubky. Naše firma používá pro strojní čištění patentované metody šetrného strojního čištění britské firmy Vax Professional™, HYLA.

Čištění a impregnace kobercůPrvním krokem je vždy důkladné vysátí koberce od prachu a nečistot, které není dobré před čištěním namočit a nechat na koberci. Většina klientů je schopna koberec vysát a připravit na hloubkové čištění mokrou cestou. Je však dobré vědět, že běžné ač výkonné vysavače koberec od prachových částic a nečistot zcela nedokáží zbavit.

Z tohoto důvodu našim klientům doporučujeme použití vysoce moderní technologie suchého vyklepání koberce vodním separačním vysavačem HYLA či Vax Professional™. Veškeré nečistoty zůstanou zachyceny ve vodní nádrži a žádný prach se nedostává zpět do místnosti. Elektrický klepač je opravdu výkonný a výsledek je ve většině případů již na první pohled viditelný.

Hloubkové čištění koberců metodou Vaxing a Spinscrubing patentovaného hloubkové propírání materiálu antibakteriálním roztokem s  kombinací šetrného kartáčování vlákna koberce s okamžitým následným sušením a vaukovým odsátím tekutiny, dokonale odstraní veškeré nečistoty. Proces čištění probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 90 minut můžete chodit po  nadýchaném, voňavém, čistém a suchém koberci. Velice důležité je, že nehrozí sražení vlákna a poškození, jelikož čištění vlákna probíhá prostřednictvím hloubkového propírání vody se zpětným odsátím přímo v hlavici Tento způsob je vysoce účinný již na první pohled.

To je hlavní rozdíl oproti zastaralému systému TEPOVÁNÍM koberců, nebo čištěním s použitím extraktoru, kdy nastříkáte roztok na koberec a následně vysajete. Tepováním koberců dosáhnete stejného výsledku jako při vylití vody s roztokem na koberec a následném vysátí.

Vizualizace technologie Vaxing a Spinscrubing:

Technologie Vaxing

Technologie Spinscrubing

Čištění a impregnace koberců

 

 

Suché pěnové čištění koberců provádíme pro typy koberců do výšky vlasu 10mm:

 • Umělé koberce
 • Zátěžové koberce
 • Koberce z krátkým chlupem (nikoliv z dlouhým)
 • Koberce s kombinovaného materiálu (umělé & přírodní vlákno)
 • Velurové koberce
 • Syntetické koberce
 • Smyčcové koberce s nízkým chlupem
 • Vlněné koberce
 • Perské koberce
 • Hedvábné koberce

Tato metoda suchého pěnového čištění koberců není vhodná pro hrubé smyčkové koberce. Použitelnost na vpichované koberce, kugelgarn, berber, vlněné a sisalové koberce je možná, je nutno ovšem vyzkoušet vždy u konkrétního objektu a typu koberce. Suché pěnové čištění koberců je založeno na metodě Dry-Foam™.  Základem systému je přírodní suchá pěna, jenž je vyráběna až z 98% přírodních materiálů a tudíž neobsahuje fosfáty, je PH-neutrální a vyrobena na bázi přírodních nosičů. Hlavní přednosti tohoto ekologicky šetrného a bezpečného čištění koberců jsou tyto: Hlavní přednosti suchého pěnového čištění metodou Dry-Foam™:

Čištění a impregnace koberců

 • Pěna během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty.
 • Ihned po čištění je odsána a sesbírána vakuovým strojem.
 • Koberec je ihned po sesbírání pěny v některých případech vysáván.
 • Koberec příjemně voní a nehrozí výstyt plísní a vlhkosti.
 • Úspěšnost a výsledek čištění a práce lze zkontrolovat okamžitě po čištění.
 • Dlouhodobější trvanlivost vyčištěného stavu koberce vs. extrakční čištění.
 • Koberec zůstává během čištění pochůzný.
 • Nedochází k žádnému chemickému vypařování.
 • Suchá pěna redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny.
 • Přírodní suchá pěna je PH neutrální a nedochází k poškození vlákna.
 • Suché pěnové čištění nepoškozuje výrobní protišpinivou úpravu vlákna.
 • Koberec je možné ihned naimpregnovat a konzervovat, jelikož je suchý.

Impregnace koberců je také velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištění koberce výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno koberce je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu koberce.

Čištění a impregnace koberců

Impregnace koberců je prováděna buď ruční nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. S použitím vysoce profesionálních kvalitních výrobku Bayguard (Dr. Schutz Professional™) nebo Care Tex RM (Kärcher) dosáhneme pokrytí každého vlákna koberce ochranným filmem, zamezíme slepení vlákna koberce a vytvoříme důkladnou impregnační vrstvu, díky které budou nečistoty ulpívat na povrchu.Ceník profesionálních služeb

Impregace koberce se aplikuje ihned na vlhký koberec, aby dostatečně prostoupila do vnitřku otevřeného a vyčištěného vlákna koberce a mohla vytvořit účinnou ochranu vlákna.

Doba vyschnutí po čištění a impregnaci koberce je cca 4-6hodin. Vždy to záleži na větranosti prostoru.  Během procesu schnutí nedoporučujeme chodit po koberci pouze je možné přeběhnout.

 

Ceník profesionálních služeb

 • 16,- Kč bez DPH per m2 | klepaní koberce elektro klepacím kartáčem
 • 22,- Kč bez DPH per m2 | mokré – extrakční čištění koberců
 • 45,- Kč bez DPH per m2 | vakuové rotační čištění koberců
 • 60,- Kč bez DPH per m2 | parní čištění koberců
 • 60,- Kč bez DPH per m2 | suché pěnové čištění koberců
 • 95,- Kč bez DPH per m2 | horokovodní pěnové – vakuové čištění koberců
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 impregnace koberce
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.