Čištění kožených sedaček

Čištění kožených sedaček, čištění kožených křesel, čištění koženkových sedaček, čištění koženkových křesel a židlí, čištění povrchu Alcantara, čištění sedaček z Alcantary, impregnace kůže, impregnace Alcantary, odstranění skvrn a fleků, čmáranců, odstraňovaní propisky, impregnace kožených sedaček, impregnace křesel a židlí zajistíme prostřednictvím speciálních čistících a impregnačních roztoků německé značky německé značky POLIBOY, LEATHER MASTER, COLOURLOCK či AUTOGLYM v Praze a ČR. Čištění a úklid je vždy prováděn pečlivě proškolenými pracovníky naší firmy.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Čištění kožených sedaček

Potřebujete zajistit důkladné vyčištění kožených sedaček ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kancelářích či obchodních prostorách ve Vašem regionu?

Čištění kožených sedaček Praha a okolí, čištění kožených sedaček Plzeň, čištění kožených sedaček Brno, čištění kožených sedaček Mělník, čištění kožených sedaček Česká lípa, čištění kožených sedaček Mladá Boleslav, čištění kožených sedaček Liberec, čištění kožených sedaček Ústí nad Labem, čištění kožených sedaček Děčín, čištění sedaček Kladno, čištění kožených sedaček Benešov, čištění kožených sedaček Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Čištění kožených sedaček je prováděno různými metodami dle typu a materiálu čalounění. Naše metody se zakládají na kvalitních a prověřených čistících prostředcích s použitím moderní a účinné úklidové techniky renomovaných značek Vax Professional™, HYLA, ECOLUX.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech metodiky úklidu, čištění koberců, čištění sedaček a čalounění, čištění a údržby podlah, dřevěných podlah, čištění a impregnace kůže, nano-čištění a nano-impregnace povrchů.

Úvodní informace o čištění kožených sedaček

Čištění kožených sedaček je pro naši firmu oblíbenou doplňkovou službou. NebudemeVás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech – pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší firmou Úklid Express®  máte o komplexní hloubkové vyčištění sedačky postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte sedačku opravdu důkladně vyčištěnu a naimpregnovánu.

Na čištění kožených sedaček je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid sedaček jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Objednávka čištění kožené sedačky

Objednávka čištění kožené sedačky předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně čištění sedaček objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky čištění kožené sedačky a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1.  Adresa a lokalita místaČištění kožených sedaček
 2.  Počet sedacích míst a rozsah znečištění
 3.  Materiál a typ čalounění
 4. Doplňkové služby – klepání, impregnace
 5. Čas a preferovaný termín realizace

Cenová nabídka čištění kožené sedačky

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se sedačka nachází a domluvit se na odhadu počtu sedacích míst, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení čištění kožených sedaček vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaČištění kožených sedaček
 2. Počet pracovníků
 3. Odhad počtu sedacích míst
 4. Cena kč / per sedací místo
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka vždy zahrnuje základní čistící přípravky pro běžný úklid a čištění kožených sedaček s  použití vlastní úklidové techniky. Cena může být upravena, jelikož se sedačce mohou vyskytnout vysoce odolná nečistoty, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota aj. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek.  Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li je budou případně použity.

Metodika čištění kožených sedaček

Čištění kožených sedaček s hloubkovým antibakteriálním účinkem provádíme prostřednictvím atestovaných přípravků s antibakteriální složkou, která redukuje alergeny (výtrusy z roztočů) a zamezuje tvorbě plísní uvnitř sedačky včetně neutralizace pachu např. moč, pot, kouř s redukcí fleků.

Čištění kožených sedaček, čištění kožených křesel a koženkových materiálů  vyžaduje velmi šetrnou techniku čištění, aby nedošlo k porušení povrchu materiálu. Naše firma používá pro ruční čištění  atestované čistící a impregnační pomůcky (kartáčky, utěrky) německé firmy Brüstenmann a pro strojní čištění patentovanou metodu šetrného strojního čištění britské firmy Vax Professional™. Díky jemný rotačním kartáčům se velmi důkladně daří uvolnit hluboké nečistoty a ihned je odsát z povrchu materiálu, který není vystaven nadměrnému namočení. Kombinace účinné čistící pěny a rotačních kartáčků je vysoce účinná a na první pohled viditelná.

Ukázka strojního pěnového čištění

Čištění kožených sedaček

Čištění kůže, čištění kožených sedaček a péče o kožený nábytek je velice důležitá. Kůže jako materiál je jedním z nejstarších materiálů používaných člověkem. Když se zamyslíme hlouběji, uvědomíme si, že je to opravdu materiál, který obstál ve zkoušce časem. Kůže je přírodní materiál, má neopakovatelné rysy, zvláštní barvu a strukturu. Z těchto důvodů není možné zaručit stejné zbarvení a strukturu kůže na jednotlivých kusech sedací soupravy, resp. na celé soupravě. Kůže se užíváním roztahuje a zvláčňuje. Na povrchu jemné a vysoce kvalitní kůže se během používání vytvářejí záhyby a vrásky.

Výše vyobrazené obrázky ukazují různorodost kůže jako přírodního materiálu. V žádném případě však nesmí být považované za chybu materiálu nebo sedacího nábytku. Vyjadřují jedinečnost kůže jako přírodního materiálu.

Čištění kožených sedaček vyžaduje znalost jednotlivých druhů kůže a čištěných materiálů. Uvádíme zde rozdělení kůží (usní) podle povrchové úpravy:

Čištění kožených sedaček

 • bez úpravy = je přírodní
 • broušená = je velur nebo nubuk
 • lakovaná = je ošteřena polyurethanovým lakem
 • s pigmentovou úpravou = líc usně je upravený apreturou

Technika čištění kožených sedaček – přírodní kůže / lakovaná / pigment

 • nejprve rychle na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu
 • poté je použit bezpečný čistící prostředek ( speciální pěna) na čištění kůže zn. POLIBOY
 • speciální hlavicí Vax Professional™ s jemnými rotačními kartáči uvolníme nečistoty na povrchu kůže
 • povrch materiálu následně zbavíme uvolněných nečistot a vytřeme do sucha
 • povrch necháme doschnout a připravíme ho k aplikaci impregnačního roztoku

Technika čištění kožených sedaček – broušená  kůže/ eco kůže / velur / nobuk

 • nejprve rychle na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu
 • poté je použit bezpečný čistící prostředek (speciální pěna) na čištění kůže zn. POLIBOY
 • vakuové extrakční hloubkové čištění a propírání broušené kůže tryskovou hlavicí Vax Professional™
 • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot
 • odstranění pachů a provonění vlákna kůže
 • povrch necháme doschnout a připravíme ho k aplikaci impregnačního roztoku

Čistící pěna zn. POLIBOY má atest na stálost barev a nemůžete tedy dojít ke změně barvy kůže. 

Impregnace kožených sedaček

 • impregnační roztok aplikujeme pouze vyčištěný povrch hladké, broušené kůže či koženky
 • aplikace probíhá pomocí rozprašovače v rozsahu cca 30 cm po celé ploše impregnační roztok  Poliboy (Intesive leather care) s příměsí ochranného protektoru
 • pomáhá udržet stálost barvy a pružnost kůže a při pravidelném používání zabraňuje jejímu stárnutí (lámání, praskání, šupinatění) a vtváří ochranný film na povrchu materiálu
 • impregnaci doporučujeme provést okamžitě po zakoupení nového nábytku s následnou minimální frekvencí 1x za 4 měsíce
 • suché a připravené k použití do 30ti min od vyčištění a impregnace kůže či koženky

Impregnační emulze zn. POLIBOY, AUTOGLYM či COLOURLOCK nebo LETAHER MASTER (Intesive leather care) má atest na stálost barev a nemůžete tedy dojít ke změně barvy kůže.

Ceník profesionálních služeb

 • 480,- Kč bez DPH per sedací místo za čištění | kožená sedačka > cena při pravidelné měsíční údržbě majitelem
 • 680,- Kč bez DPH per sedací místo za čištění | kožená sedačka > cena za neudržované sedačky majitelem
 • 200,- Kč bez DPH per sedací místo | profi impregnace sedaček a křesel
 • 280,- Kč bez DPH per sedací místo za čištění | kožené židle, taburety
 • 100,- Kč bez DPH per sedací místo | profi impregnace židlí a taburetů
 • od 200,- Kč bez DPH per odstranění čmáranců
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.