Metoda HYLA & VAX

Úklid domácnosti, úklid prostor, generální úklid, hloubkový úklid, úklid bytu, úklidu domu, úklid firem, úklid kanceláří, úklid hotelů, úklid po stěhování, úklid komerčních prostor, speciální úklid prostor včetně hloubkového odprašnění a klepání koberců, suchého a mokrého čištění koberců, hloubkového odprašnění sedaček a matrací včetně suchého a mokrého čištění sedaček a matrací metodou HYLA™  & Vax Professional™ zajišťujeme v Praze a Čechách.

Metoda HYLA & VAX

Nemusíte být alergik ani astmatik, aby jste pochopil a pochopila, jaké přednosti má technologie separačního vodního vysávání. Díky naší firmě si tento prožitek můžete dopřát třeba prostřednictvím úklidu Vaší domácnosti, kanceláří či jiných prostor nebo prezentační ukázkou technologie HYLA či Vax Professional™přímo u Vás.

Metoda HYLA & VAX

HYLA  je metoda vodního separačního vysávání , což z přístroje HYLA dělá víc než vysavač neb s HYLOU je dýchání zážitek. Hlavním nosným motivem vývoje a používání této technologie stál v roce 1990 problém s alergií a astmatem. Jak rychle, jednoduše a bez velkých nákladů odstranit prach, který vadí v podstatě každému.

HYLA je v současné době jediný přístroj, který bez filtrů a HEPA filtrů dokáže zachytit prakticky všechny alergeny,prach a dráždivé látky a to dlouhodobě. Pro alergiky a astmatiky tedy vytváří optimální prostředí.

HYLA™ GST ve zkratce znamedá “Gejzírová Separátorová Technologie”. HYLA je celosvětově patentovaná technologie samočistícího separátoru. Vzduch s prachem při průchodu vodou zdvihá gejzír vody až k separátoru, Všechen prach, který pak separátor odrazí, je ihned zachycený a spláchnutý vodou. Proto HYLA nepotřebuje žádný HEPA filtr na výstupu.

K úklidu domácnosti, kanceláří či jiných prostor nám pomáhá HYLA™ GST s rotačním separátorem, se kterým díky velkému množství vody v nádobě (více než 4 litry) uklidíme celý byt nebo dům naprosto jedinečně. Během úklidu Vám prostor odprašňujeme a zároveň Vám čistíme vzduch. HYLA je díky vybraným materiálům, nejlehčí na trhu

Na výrobu rotačního separátoru, nádoby na vodu i ostatních dílů potřebných k vysávání a perfektnímu úklidu se používají speciální kompozity od firmy BASF s uhlíkovými vlákny. Je dobré říci, že pokud nemáte prach ve vzduchu – nemusíte ho utírat.

Vycházející čistý vzduch je přidáním vhodných komponentů do vodní náplně provoněn a efektivně se nám podaří vyčistit, aromatizovat

nebo dále upravovat dle potřeby uživatele systému – např vincentkou, jodizovanou mořskou solí, jodizovanou solankou (s účinky známými ze solných jeskyní), levandulí, eukalyptem aj.

HYLA™ GST používáme v rámci našeho úklidu pro níže uvedené úkony jako:

 • vysavání a hloubkové odprašnění koberců a podlah
 • elektro klepaní koberců
 • čistění čalouněného nábytku
 • odprašnění a vyklepání sedaček
 • odprašnění a vyklepání matrací
 • čistička vzduchu
 • čištění hladkých ploch

HYLA™ GST  nám během úklidu pomáhá velmi účinně odstraňovat prach a alergeny z koberců, čalouněného nábytku, matrací a těžko dostupných prostor, zachycovat alergeny v nádobě s vodou s neustále stejnou čistící schopností čistit vzduch a zajistit výrazné zvýšení kvality vzduchu v interiéru. Co je velice důležité, tento separační vysavač disponuje tzv. klepacím elektro kartáčem, prostřednictvím, kterého se nám velice důkladně daří hloubkově odprašnit koberce, čalounění, matrace a v poslední řadě důkladně připravit povrchy na mokré či vakuové čištění.

Hloubkové odprašnění koberců, sedaček a matrací metodou HYLA™ GST  prostřednictvím rotačního separátoru, využívá toto technické řešení k důkladnému odstraňování drobných a pevných částeček z nasávaného vzduchu. Pracuje na principu rotující mřížky, která při obvodové rychlosti přes 300 km za hodinu zaručuje vynikající filtraci vzduchu a ve spojení se systémem s vodní náplní naprosto dokonale a efektivně nahrazuje funkci filtrů a sáčků. Při uvedených otáčkách se rotující separátor chová jako neprostupná bariéra. Částice, které na první kontakt s vodní náplní nejsou ještě dostatečně smáčeny a zadrženy a pokračují k separátoru, jsou jím opakovaně strhávány do vodní tříště v prostoru mezi separátorem a vodní hladinou. Zde těžknou absorbovanou vlhkostí a postupně ukončují svoji cestu ve vodní náplni. Odtud se pak jednoduše vylijí.

 Hloubkové rotační čištění koberců metodou HYLA™ GST uvolňuje z koberce  mnoho prachu a nečistot. Právě princip rotačního separátoru je oním „kouzlem“, způsobujícím zásadní rozdíl oproti klasickým vodním vysavačům, v jejichž nádrži je množství prachových částic pouze zvlhčeno a pokračuje dále ven z vysavače, nebo je zachycováno v systému následných pevných filtrů.

Pevné filtry jsou tak zanášeny mokrými nečistotami, což znamená okamžitou ztrátu výkonu vysavače a především: není-li takovýto zanesený filtr ihned důkladně vyčištěn a dezinfikován, stává se líhní plísní a bakterií, které jsou pak vyfukovány do ovzduší.

 

Čištění koberců hloubkovým klepáním metodou HYLA™ GST je určeno především k odprašnění a přípravě koberce na mokré, vakuové či suché čištění. Takové to čištění není určeno k odstraňování skvrn z koberce, ale především k důkladnému hloubkovému vysátí, kdy efektivně zbavuje koberce nečistot nanášených např. zvenku.

Metoda HYLA & VAX

Mokré čištění koberců, hloubkové čištění koberců, praní koberců, vakuové čištění koberců, suché čištění koberců je vhodné provádět po důkladném odprašnění nebo-li vyklepání koberce elektro klepačem.  Vysávání a klepání koberců nemá za cíl z  vašich koberců nikdy neodstranit všechnu mastnotu, skvrny, špínu a hloubkově vyčistit znečištěné vlákno koberce.  Po důkladném elektro vyklepání koberců vypadají koberce na povrchu čistě, ale nejjemnější nečistoty (mastnota, alergeny, viry) zůstávají nalepeny v hloubce osnovy a na kobercových vláknech. Tyto nečistoty lze odstranit až po důkladném odprašnění hloubkovým čištěním koberce a to výše již různými uvedenými způsoby. Naše firma pracuje se systémem Vax Professional™ (Vakuové čištění koberců).

METODA Vax Professional™ – Vax Professional™ING je patentované hloubkové propírání a sušení ve vaxingové (vákuové) hlavici, dokonale odstraní veškeré nečistoty pomocí turbulentního proudění čistícího roztoku mezi rozvibrovanými kobercovými vlákny s následným 93% vysušením. Vaxingový proces probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 45 minut se můžete projít po nadýchaném, voňavém, zcela čistém a suchém koberci. Navíc nehrozí sražení vlákna.

Metoda HYLA & VAX

Čištění koberců s použitím antialergenního a antibakteriálního roztoku CARPET CLEANER společně s metodou Vax Professional™ING důkladně propere a vyčistí kobercová vlákna, navrátí jim původní vzhled, barvu a elastičnost. Beze zbytku odstraní veškeré následky domácích nehod a tím chrání nejen váš koberec, ale i vaše nervy. Odstraní také nejjemnější nečistoty (mastnota, prach, alergeny).

Celý proces čištění koberců se odehrává na principu vodního čištění. Vakuové čištění koberců probíhá podtlakovým sáním proudu vzduchu v kombinaci vstříknutím tekutiny do vlákna koberce přímo v hlavici s okamžitým následným odsátím nečistot do vodního zásobníku, kde jsou nečistoty  promývány velkým množstvím vody, jenž se zvedá se jako gejzír až k separátoru. Separátor oddělí alergeny, spory, plísně, choroboplodné a zapere je do vody, se kterou je vylijeme. Čištění touto metodou je vysoce efektivní. 

Naše firma používá systém Vax Professional™ 7151 LUXUS ST, nejdokonalejší prací systém Vax Professional™. Tento systém je multifunkční model splňující nejnáročnější požadavky. Je určený pro kvalitní čištění a vysávání ploch středního rozsahu (domácnosti, menší hotely, kancelářské prostory). Spojuje v sobě dvě patentované technologie Vaxing a SpinScrubing. Je zárukou kvality, hygieničnosti.

 

Vax Professional™ 7151 LUXUS ST používáme v rámci našeho úklidu pro níže uvedené úkony jako:

 • vysoký sací výkon a kvalitu motoru
 • patentovaný systémem SPINSCRUBING
 • patentovaný systémem Vax Professional™ING
 • hloubkové čištění sedaček
 • houbkové čištění matrací
 • suché praní koberců
 • suché čištění koberců
 • vakuové čištění koberců
 • rotační čištění koberců
 • šetrné čištění vlněných a perských koberců
 • nadstandartní výbava LUXUS
 • originální anglický výrobek
 • vhodné i pro alergiky
 • vhodné pro astmatiky