Čištění a impregnace sedaček

Čištění sedaček, čištění židlí, hloubkové čištění sedaček, suché čištění sedaček, klepání a kartáčování sedaček, separační odprašnění sedaček, rotační čištění sedaček, antialergenní čištění sedaček, impregnace sedaček jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin od Vaší objednávky v rámci Prahy a České republiky.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Čištění a impregnace sedaček

Potřebujete zajistit důkladné vyčištění sedaček ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kancelářích či obchodních prostorách ve Vašem regionu?

Čištění sedaček Praha a okolí, čištění sedaček Plzeň, čištění sedaček Brno, čištění sedaček Mělník, čištění sedaček Česká lípa, čištění sedaček Mladá Boleslav, čištění sedaček Liberec, čištění sedaček Ústí nad Labem, čištění sedaček Děčín, čištění sedaček Kladno, čištění sedaček Benešov, čištění sedaček Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu

Čištění sedaček je prováděno různými metodami dle typu a materiálu čalounění. Naše metody se zakládají na kvalitních a prověřených čistících prostředcích s použitím moderní a účinné úklidové techniky renomovaných značek Vax Professional™, HYLA, ECOLUX.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech metodiky úklidu, čištění koberců, čištění sedaček a čalounění, čištění a údržby podlah, dřevěných podlah, čištění a impregnace kůže, nano-čištění a nano-impregnace povrchů.

Úvodní informace o čištění sedaček

Čištění sedaček je pro naši firmu oblíbenou doplňkovou službou. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech – pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší firmou Úklid Express®  máte o komplexní hloubkové vyčištění sedačky postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte sedačku opravdu důkladně vyčištěnu a provoněnu.

Na čištění sedaček je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid koberců jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Objednávka čištění sedačky

Objednávka čištění sedačky předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně čištění sedaček objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky čištění sedačky a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místaČištění a impregnace sedaček
 2. Počet sedacích míst a rozsah znečištění
 3. Materiál a typ čalounění
 4. Doplňkové služby – klepání, impregnace
 5. Čas a preferovaný termín realizace

Cenová nabídka čištění sedačky

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se sedačka nachází a domluvit se na odhadu počtu sedacích míst, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení čištění sedaček vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaČištění a impregnace sedaček
 2. Počet pracovníků
 3. Odhad počtu sedacích míst
 4. Cena kč / per sedací místo
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka vždy zahrnuje základní čistící přípravky pro běžný úklid a čištění koberců s  použití vlastní úklidové techniky. Cena může být upravena, jelikož se sedačce mohou vyskytnout vysoce odolná nečistoty, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota aj. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek.  Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li je budou případně použity.

Metodika čištění sedaček

Čištění sedaček s hloubkovým antibakteriálním účinkem provádíme prostřednictvím atestovaných přípravků s antibakteriální složkou, která redukuje alergeny (výtrusy z roztočů) a zamezuje tvorbě plísní uvnitř matrace včetně neutralizace pachu např. moč, pot, kouř s redukcí fleků.

Naše firma poskytuje důkladné hloubkové antibakteriální čištění sedaček, čištění taburetů, čištění židlí a čalouněného nábytku prostřednictvím vysoce kvalitních a atestovaných antialergenních výrobků značek Vax Professional™, Purex, Poliboy prostřednictvím vysoce účinné metody hloubkového čištění britské patentované metody “Vaxing”, která učině odstraňuje roztoče a bakterie do hloubky sedačky.

Čištění sedaček, hloubkové čištění sedaček s odstraněním a redukcí skvrn a fleků včetně čištění čalounění vyžaduje šetrnou techniku čištění, aby nedošlo k porušení povrchu materiálu a zároveň byl materiál vyčištěn do hloubky. Naše firma používá pro strojní čištění patentované metody šetrného strojního čištění britské firmy Vax Professional™, HYLA.

Prvním krokem je vždy důkladné vysátí sedačky od prachu a nečistot, které není dobré před čištěním namočit a nechat v sedačce. Většina klientů je schopna sedačky vysát a připravit na hloubkové čištění mokrou cestou. Je však dobré vědět, že běžné ač výkonné vysavače sedačku od prachových částic a nečistot zcela nedokáží zbavit.

Z tohoto důvodu našim klientům doporučujeme použití vysoce moderní technologie suchého vyklepání sedačky vodním separačním vysavačem HYLA či Vax Professional™. Veškeré nečistoty zůstanou zachyceny ve vodní nádrži a žádný prach se nedostává zpět do místnosti. Elektrický klepač je opravdu výkonný a výsledek je ve většině případů již na první pohled viditelný.

Hloubkové čištění sedaček metodou Vaxing patentovaného hloubkové propírání materiálu antibakteriálním roztokem s kombinací šetrného kartáčování vlákna sedačky s okamžitým následným sušením a vaukovým odsátím tekutiny, dokonale odstraní veškeré nečistoty. Proces čištění probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 90 minut můžete sedět na nadýchané, voňavé, čisté a suché sedačce. Velice důležité je, že nehrozí sražení vlákna a poškození, jelikož čištění vlákna probíhá prostřednictvím hloubkového propírání vody se zpětným odsátím přímo v hlavici Tento způsob je vysoce účinný již na první pohled.

To je hlavní rozdíl oproti zastaralému systému TEPOVÁNÍM sedačky, nebo čištěním s použitím extraktoru, kdy nastříkáte roztok na sedačku a následně vysajete. Tepováním koberců dosáhnete stejného výsledku jako při vylití vody s roztokem na sedačku a následném vysátí.

Vizualizace technologie Vaxing:

Čištění a impregnace sedaček

Suché čištění sedaček je založeno pěnovém a vakuovém čištění čištění povrchu materiálu.  Suché čištění sedaček a křesel či židlí metodou Dry-foam™ a Vaxing™ pomocí suché přírodní pěny a strojního vakuového čištění je v současné době tou nejpokročilejší metodou čištění sedaček přírodní cestou. Podíváme-li se na všechny metody čištění sedaček, tj. ruční či mokré extrakční čištění, šamponování, speciálním padem nebo čištění suchou pěnou, vyniká mezi nimi právě ta posledně jmenovaná – suché čištění ekologicky šetrnou pěnou Dry-foam™. Tato metoda není zatím tak běžně rozšířena a o všech výhodách spojených se suchým čištěním  sedaček toho zákazníci zatím příliš neví.

 

Suché čištění  sedaček , křesel a židlí provádíme v níže uvedených prostorách:

 1. Restaurace
 2. Hotely
 3. Penziony
 4. Haly a chodbové prostory
 5. Rezidenční prostory
 6. Kancelářské prostory
 7. Firemní prostory
 8. Domácnosti – domy a byty
 9. Průmyslové prostory
 10. Zábavní centra
 11. Kina a multiplexy
 12. Casina
 13. Knihovny
 14. Divadla
 15. Historické objekty

Suché čištění sedaček je založeno na metodě suchého pěnového čištění Dry – Foam™ v kombinaci s vakuovým čištěním Vaxing™.  Základem pěnového suchého čištění  je suchá pěna , jenž je vyráběna až z 95-ti % přírodních materiálů a tudíž neobsahuje fosfáty, je PH-neutrální a vyroben na bázi přírodních nosičů. Hlavní přednosti tohoto přírodního ekologicky šetrného a bezpečného čištění koberců jsou tyto:

Hlavní přednosti suchého pěnového čištění metodou Dry–Foam™, Vaxing™:

 1. Suchá pěna během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty.
 2. Fleky či skvrny jsou také a ošetřena přípravkem CC-Fleck&Weg™.
 3. Ihned po absobci je odsána a sesbírána vakuovým strojem.
 4. Sedačka je ihned po sesbírání pěny vysávána vakuovou hlavicí.
 5. Sedačka příjemně voní a nehrozí výstyt plísní a vlhkosti.
 6. Úspěšnost a výsledek čištění a práce lze zkontrolovat okamžitě po čištění.
 7. Dlouhodobější trvanlivost vyčištěného stavu sedačky vs. extrakční čištění.
 8. Sedačka je po velmi krátké době ihned použitelná k běžnému provozu.
 9. Nedochází k žádnému chemickému odpařování čistícího přípravku.
 10. Přírodní pěna redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny.
 11. Suchá pěna je PH neutrální a nedochází k poškození vlákna.
 12. Suchá pěna nepoškozuje výrobní protišpinivou úpravu vlákna.
 13. Obsahuje aktivní čistící substance a speciální Anti-Soiling komponenty, které zabraňují zvýšenému opětovnému znečištění ošetřené plochy.
 14. Neobsahuje bělidla ani optické zjasňovače, nezpůsobí žádné změny barev.
 15. Sedačku je možné ihned naimpregnovat a konzervovat.

Impregnace sedaček a židlí je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištění vlákna a povrchu sedačky výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno sedačky je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna potahové látky sedačky a je mnohem snadnější na čištění a údržbu, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu sedačky a lze je setřít či odsát.

Impregnace sedaček a židlí je prováděna buď ruční nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. S použitím vysoce profesionálních kvalitních výrobku Bayguard (Dr. Schutz Professional™) nebo Care Tex RM (Kärcher) dosáhneme pokrytí každého vlákna sedačky ochranným filmem, zamezíme slepení vlákna a vytvoříme důkladnou impregnační vrstvu, díky které budou nečistoty ulpívat na povrchu.

Impregnace sedačky se aplikuje ihned na vlhký povrch sedačky, aby dostatečně prostoupila do vnitřku otevřeného a vyčištěného vlákna a mohla vytvořit účinnou ochranu vlákna.

Doba vyschnutí po čištění a impregnaci sedačky je cca 4-6hodin. Vždy to záleži na větranosti prostoru.  Během procesu schnutí nedoporučujeme sedačku používat.

Ceník profesionálních služeb

 • 65,- Kč bez DPH per sedací místo| odprašnění a kartáčování sedačky elektro klepacím kartáčem
 • 350,- Kč bez DPH per sedací místo | mokré extrakční čištění
 • 65,- Kč bez DPH per židli | mokré extrakční čištění
 • 369,- Kč bez DPH per sedací místo | suché pěnové vakuové čištění
 • 150,- Kč bez DPH per židli | suché pěnové vakuové čištění
 • 369,- Kč bez DPH per sedací místo | parní hloubkové čištění
 • 150,- Kč bez DPH per židli | parní hloubkové čištění
 • 850,- Kč bez DPH per sedací místo | suché vakuové čištění horkou pěnou
 • 350,- Kč bez DPH per židli | suché vakuové čištění horkou pěnou
 • 850,- Kč bez DPH per sedací místo | horkovodní pěnové vakuové čistění
 • 350,- Kč bez DPH per židli | horkovodní pěnové vakuové čistění
 • od 100,- Kč bez DPH per sedací místo | impregnace, nano impregnace
 • od 85,- Kč bez DPH per sedací místo | aromatizace & antibakteriální ochrana
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.