Impregnace povrchů

Impregnace podlah, protiskluzové nátěry podlah, impregnace schodů, protiskluzové nátěry schodů, protiskluzové nátěry povrchů, protikluzové impregnace povrchů, impregnace kamenných podlah, voskování dřevěných podlah, polymerní nátěry podlah, polyuretanové nátěry podlah, colorování podlah, nano impregnace podlah, impregnace lina, impregnace PVC podlah, impregnace marmolea, oživení barev podlah, olejování dřevěných podlah, impregnace laminátových podlah jsme připraveni zajistit v rámci České republiky do 48-mi hodin.

Impregnace povrchů

Potřebujete zajistit důkladné naimpregnování či protiskluzové nátěry podlah a schodů ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kanceláři ve Vašem regionu?

Impregnace a protiskluzové nátěry podlah Praha a okolí, impregnace a protiskluzové nátěry podlah Mělník, impregnace a protiskluzové nátěry podlah Česká Lípa, impregnace a protiskluzové nátěry podlah Mladá Boleslav, impregnace podlah Liberec, impregnace podlah Ústí nad Labem, impregnace podlah Děčín, impregnace a protiskluzové nátěry podlah Kladno, impregnace a protiskluzové nátěry podlah Benešov, impregnace a protiskluzové nátěry podlah Beroun a  impregnace a protiskluzové nátěry podlah Brno, impregnace a protiskluzové nátěry podlah Plzeň a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Impregnace a protiskluzové nátěry podlah a schodů ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kanceláři je prováděn různými metodami dle typu úklidu a různých typu povrchů. Naše metody se zakládají na kvalitních a prověřených úklidových prostředcích s použitím moderní a účinné úklidové techniky renomovaných značek.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech metodiky úklidu, čištění koberců, čištění sedaček a čalounění, čištění a údržby podlah, dřevěných podlah, čištění a impregnace kůže, nano-čištění a nano-impregnace povrchů.

Impregnace, protiskluzové nátěry podlah a úvodní informace

Impregnace a  a protiskluzové nátěry, voskování či nátěry podlah je pro naši firmu díky naší technice a zkušenostem často nabízenou službou. NebudemeVás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a strojového úklidu podlah od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech – pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. Uvažujte o tom, jak jste třeba limitováni časem a tak lze řicí, že s naší firmou Úklid Express®  máte o komplexní úklid a impregnaci podlah máte postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice a profi přípravkům máte Vaši podlahu naimpregnovánu a vyleštěnu i za jediný den.

Na impregnaci a protiskluzové nátěry podlah a schodiště je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase včetně ostatních pracovníků. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na úklid jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Impregnace povrchů

Objednávka impregnace a protiskluzové nátěry podlah

Objednávka impregnace podlah a schodišť předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně úklid a čištění podlah objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky strojového úklidu podlah a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místaImpregnace povrchů
 2. Plocha podlahy
 3. Počet schodů a stav schodiště
 4. Čas a preferovaný termín realizace
 5. Celkový rozsah impregnace
 6. Typ podlahy ( dlažba, dřevo, lino, PVC, beton aj.)
 7. Specifikace povrchového vzhledu (mat, lesk aj.)
 8. Specifikace povrchové úpravy (lak, olej aj.)
 9. Doplňkové služby

Cenová nabídka impregnace a protiskluzové nátěry podlah

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se prostor nachází a domluvit se na odhadu počtu hodin, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Impregnace, protiskluzové nátěry podlah a schodů ve Vaší domácnosti, kanceláři a prostorách a následná cenová nabídka vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaImpregnace povrchů
 2. Počet pracovníků
 3. Počet hodin (vždy odhad)
 4. Cena kč / hod
 5. Cena kč /m2
 6. Doprava
 7. Speciální čističe či impregnace
 8. Doplňkové služby (čištění koberců, podlah aj.)
 9. Předběžná konečná částka

Impregnace, voskování či protiskluzové nátěry podlah a schodišť Vašich prostor může být úkon na jeden a leckdy i více dnů. Je velice důležité říci, že námi zaslaný a kalkulovaný předběžný počet hodin vychází z našich dlouholetých zkušeností a ve většině případech se nám daří avizované časové rozmezí dodržet. Jsou však vyjímky, které je potřeba vzít v potaz a stává se, že naši pracovníci Vás mají povinnost upozornit na případný nárůst ceny.

Impregnace povrchů

Metodika impregnace a protiskluzové nátěry podlah

Impregnace a protiskluzové nátěry podlah a schodů ve Vašich prostorách či ve Vašem soukromí je důležitou záležitostí. Jsme si této skutečnosti plně vědomi. Z tohoto důvodu v této sekci zabývající se impregnací podlah naleznete základní informace o metodice a systému impregnace podlah.

Impregnace a protiskluzové nátěry podlah a schodů se řídí pravidly:

 1. Odprašnění podlah včetně zákoutí, spár, soklů aj.
 2. Odmaštění podlah, spár a schodů + parní čištění aj.
 3. Strojové čištění podlah včetně aplikace čistícího přípravku.
 4. Strojové umytí podlah včetně neutralizace povrchu podlahy.
 5. Impregnace, nátěry, voskování, olejování podlah.
 6. Strojové leštění podlah.
 7. Finální kontrola a doladění detailů prováděných úkonů.
 8. Předání zakázky a vyúčtování se zákazníkem.

Pro kvalitní provedení impregnace a protiskluzových nátěrů podlah a schodů Vaší domácnosti či prostorách jsou naši pracovníci vybaveni kvalitními úklidovými pomůckami a technikou. V jednoduchosti je krása a tak i naši pracovníci nemají víc než opravdu potřebují. Důležité je říci, že to málo co potřebují musí a je kvalitní a funkční pomůcka či technika.Zmapování celkového prostoru a zpřesnění odhadu času a ceny.

 1. Vodní vysavač na suché a mokré vysávání včetně extrakčního-mokrého čištěním povrchů.
 2. Průmyslový vysavač na hrubé odprašnění a vysávání stavebních nečistot.
 3. Koutoučový stroj na leštění podlah a schodů
 4. Poctivé husté mikroutěrky pro stírání a leštění povrchů.
 5. Profi válečky na nášení a roztírání impregnací

Impregnace dřevěných podlah je proces, který se řídí dle typu materiálu dřeva a povrchové úpravy dřeva a následně zvolíme vhodný způsob impregnace:

 • voskování dřevěných podlah
 • olejování dřevěných podlah
 • lakování  dřevěných podlah

Voskování dřevěných podlah lze realizovat přípravky na bázi vody.Vosky na bázi vody vytvářejí na dřevěných podlahách leštitelný ochranný protiskluzný film. Chrání podlahu před předčasným opotřebením a dodává jí hedvábný lesk.

Voskování dřevěných podlah lze realizovat přípravky na rozpouštědel. Vosky na bázi rozpouštědel vytvářejí na dřevěných podlahách tvrdý ochranný film, který je snadno leštitelný. Výborně se čistí a obnovují poškozené nebo opotřebované povrchy.

Ukázka vizualizace technického procesu voskování podlah

Impregnace povrchů

Olejování dřevěných podlah záleží na typu podlahy, ale většinou je nutné více vrstev, než-li dojde k žádoucímu vyplnění pórů ve dřevě, což dřevo výborně chrání proti účinkům vlhkosti.
Olej vytvoří tenkou ochrannou vrstvičku, která dřevo chrání a přitom zachovává vůni, strukturu i přirozený vzhled dřeva bez uměle působícího lesku. Olej se aplikuje na hloubkově vyčištěné, nebo ještě lépe na zbroušené dřevěné podlahy. Nanáší se válečkem na tyči rovnoměrně v pásech o šíři l – 1,5 m, které se musí ještě za vlhka překrývat. Následně se některé oleje kotoučový strojem zaleští.

Impregnace povrchů

Lakování dřevěných podlah umožňuje zvolit nepřeberné množství barev a laků od základových, přes uretan-alkydové, vodní, polyuretanové, epoxidové a další. Výběr laku závisí na mnoha faktorech, jako je tvrdost a kvalita dřeva, kvalita jeho položení, zatíženost povrchu atd. Laky se aplikují na hloubkově vyčištěné, nebo ještě lépe na zbroušené dřevěné podlahy. Nanášejí se válečkem na tyči rovnoměrně v pásech o šíři l – 1,5 m, které se musí ještě za vlhka překrývat. Po seschnutí první vrstvy se shodným způsobem nanáší druhá a poté třetí, obvykle je nutné mezibroušení.

Impregnace povrchů

Impregnace laminátových podlah a její původní obnovení impregnace doporučujeme realizovat odbornou firmou, aby nedošlo ke špatné aplikace impregnční báze a problematickému spojení na povrchu.

Impregnace povrchů

Laminátová podlaha není nezničitelná. Mohou ji poškrábat kovové nohy nábytku, kamínky, židle na kolečkách, poškodit těžké nebo padající předměty. Takovým způsobem poškozenou laminátovou podlahu nelze ani povrchově 100% opravit (renovovat), což při dřevěné podlaze není problém. Proto je zapotřebí ji udržovat naimpregnovanou.

Impregnaci laminátových podlah lze realizovat přípravky na bázi vody.Vosky na bázi vody vytvářejí na laminátových podlahách leštitelný ochranný protiskluzný film. Chrání podlahu před předčasným opotřebením a dodávájí jí hedvábný lesk. Je velice důležité řicí, že impregnační emulze na laminát a plovoucí podlahu mají naprosto odlišné složení než-li impregnace a vosky na dřevěné podlahy.

Impregnace a voskování dřevěných podlah lze realizovat přípravky na rozpouštědel. Vosky na bázi rozpouštědel vytvářejí na dřevěných podlahách tvrdý ochranný film, který je snadno leštitelný. Výborně se čistí a obnovují poškozené nebo opotřebované povrchy. Doba schnutí impregnačních nátěrů je cca 5hod. Plná zatížitelnost povrchu (např. Přesuny nábytku, vytírání atd.) je doporučena po 24 hodinách.

Impregnace povrchů

Impregnace (polymerizace) podlah Linoleum, Marmoleum, Novilon, Artoleum, CV, PVC aj. elastických podlahovinzabraňuje před nadměrným opotřebením a ušpiněním. Díky povrchové úpravě a vrstvě získá podlaha také vlastnosti proti uklouznutí a mnohem lépe se udržuje v čistotě. Základem procesu je velmi důkladné mechanické očištění podkladu případné odstranění starých polymerů – strhávačem vosků, neutralizace a vyschnutí, nanesení ochranné polymerové vrstvy.

Ukázka vizualizace technického procesu impregnace & voskování podlah

Impregnace povrchů

Impregnace a voskování podlah velmi učině předchází obrušování podlah od písků, prachu, pylu, otěrem při chůzi, a jiných nečistot. Tím vznikají mikropory do kterých se dostává nečistota , která se velmi špatně odstraňuje. Tímto vlivem se podlaha stává matná, mění se barva a velmi špatně se čistí. Toto vše pravidelná péče a celoroční údržba vyřeší v předstihu a ke spokojenosti obou stran.

Impregnace povrchů

Nano impregnace podlah a schodů metodou NANOENERGY© s hydrofóbním a nepřilnavým efektem okamžitě reaguje a přilne dokonale k povrchu. Impregnace má superhydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

Ukázka vizualizace technického procesu metody NANOENERGY©

Impregnace povrchů

Díky metodě NANOENERGY© dochází ke spojení nanočástic s podkladem je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Nanoformovaný povrch zůstává ovšem paropropustný – má možnost „dýchat“. To nám umožňuje vytvořit díky nanotechnologii hydrofobní, oleofobní a acidofobní úpravu povrchu.

Impregnace povrchů

Impregnace kamenných schodů s použitím impregnačních nano tekutin nedochází k navoskování nebo potření povrchu nějakým lakem, ale k dlouhodobému zušlechtění povrchu. Životnost a trvanlivost nano povrchově ošetřených materiálů je díky zušlechtění povrchu mnohem delší. Je vytvořena ochrana proti poškození s anti-grafitti efektem.

Nano impregnace okamžitě reagují a přilnou dokonale k povrchu. Impregnace má superhydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a ylepšuje optický vzhled. Schod lze opticky upravit průhlednou (transparentní) impregnací či impregnací s tzv. zvýrazňujícím efektem či. tzv. mokrým efektem. Rozdíl je pak hlavně v době schnutí impregnační vrstvy.

DŮLEŽITÉ: Transparentní impregnace je pochozí cca do 2hod od aplikace a impregnace se zvýrazňujícím efektem cca za 24hod od provedení aplikace. V tomto případě dochází k rozdělení impregnovaných schodnic na dvě části a aplikace je prováděna v rozmezí cca 2-3dnů (dle množství schodů) na každé polovině vyčištěného schodu. Jedna polovina schodiště je tak vždy pochozí a není omezen provoz schodiště (např. domy bez výtahu).

Ukázky a vizualizace impregnace kamene metodou NANOENERGY© a TENAX©:

Impregnace povrchů

Impregnace povrchů

Spojením nanočástic s podkladem je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Nanoformovaný povrch zůstává ovšem paropropustný – má možnost „dýchat“. To nám umožňuje vytvořit díky nanotechnologii hydrofobní, oleofobní a acidofobní úpravu povrchu. 

Impregnace povrchů

Protiskluzové nátěry a impregnace povrchů a podlah

V první řadě naneseme speciální vosk určený ke zvýšení protiskluzovosti povrchu. Poté provádíme denní údržbu, ke které postačí čistá voda s občasným použitím stopového množství přípravku firmy Bellinzoni pro keramické dlažby, který podporuje stálost vlastností ošetřeného povrchu. Přípravek má mimo mycích schopností také výhodu, že v jednom momentě nanáší vrstvu ochranného a leštícího vosku. Aplikace odpovídá běžnému mytí keramické dlažby – je levná a snadná.
Každá dlažba má uveden protiskluz v jakém je vyrobena (jedná se pouze o hodnotu kluzné/protiskluzné plochy). Stupně protiskluznosti se značí R 9 až R 13 podle normy DIN 51130. R 9 na šikmé ploše v úhlu 6-10 stupňů, R 10 v úhlu 10-19 stupňů, R 11 v úhlu 19-27 stupňů, R 12 v úhlu 27-35 stupňů a R 13 nad 35 stupňů. Stupeň protiskluznosti výrobci značí písmeny A – B – C, kdy je C nejvyšší stupeň. Do běžné domácnosti není důvod protiskluz více řešit. V okolí bazénu či veřejných prostor je již tento údaj důležitý a je na něj kladen velký důraz.
Hodnotu protiskluzových vlastností lze zvýšit i vhodným mechanickým opracováním keramické dlažby, kdy ji vyleštíme abrazivními nylonovými pady Fibratesco a Twister Professional do požadované hrubosti normy na skluznost mokrého povrchu. U všech forem speciálních protiskluzových úprav je nutné počítat s vyšší náročností pravidelné údržby upraveného povrchu, aby zůstaly dlouhodobě zachovány jeho protiskluzové vlastnosti.

Impregnace povrchů

Samočistící impregnace povrchů, fasád, střech, zdí a kamene

Impregnace povrchů se samočistícím efektem provádí naše firma na základě odborné způsobilosti a aplikační certifikace prostřednictvím multifunkční suspenze FN NANO® s fotokatalytickým efektem. Povrchy zdí a střech mohou velmi snadno a za přijatelnou cenu získat samočistící schopnost, která je udrží dlouhodobě čisté s životností kolem 10-ti let.

Impregnace povrchů

** Pro zoobrazení technických informací ohledně multifunkční technologie FN NANO – klikněte na textové pole.

Takto profesionálně ošetřený povrch netrpí uplýváním sazí ani prachových částic či tvorbou pavučin a takto ošetřené povrchy neporůstají zelenou řasou a návazně pak ani lišejníky a mechy. K dosažení uvedeného stačí profesionální aplikace ochranných impregnačních multifunkčních nátěrů suspenzemi FN NANO® s fotokatalytickým efektem.

Impregnační suspenze FN NANO® jsou v plném slova smyslu nanotechnologií budoucnosti. Mezi nanotechnologické produkty můžeme počítat i nátěrové hmoty, jejichž mikroskopická struktura a složení jsou založeny uplatnění nových poznatků z oblasti mikrosvěta. Tyto produkty využívají specifických vlastností nanočástic nebo nanovláken pro výrazné zvýšení kvalitativních parametrů, nebo

dosažení zcela nových vlastností (mimořádná odolnost proti otěru, minimální odraz radarového signálu, snížená prostupnost elektromagnetického záření, vysoká tepelněizolační schopnost, samočistící povrchy, čištění vzduchu a vody a další).

Vizualizace schéma fotokatalýzy | FN NANO®

Impregnace povrchů

FN NANO® jsou svým složením vodné suspenze fotoaktivního oxidu titaničitého ve směsi anorganických pojiv. Nanesený nátěr po zaschnutí vytvoří na povrchu vysoce porózní tenkou vrstvu o síle 0,005 – 0,05 mm. Patentovaná kompozice FN NANO® vytváří takovou strukturu a morfologii vrstvy, v níž je maximálně zachována foto aktivita nanočástic TiO2. 1m2 plochy pokryté suspenzí FN NANO® tak vytváří 500 m2 fotoaktivní plochy nanočástic TiO2, na níž může probíhat fotokatalytický́ proces. To zajišťuje povrchům ošetřeným FN NANO® mimořádnou fotokatalytickou účinnost a samočistící schopnost s 10-ti letou životností ochrany ošetřených svislých a šikmých povrchů fasád, střech a zdiva.

Vizualizace reakční schopnosti fotokatalýzy | FN NANO®

Impregnace povrchů

Ideálním podkladem pro samočistící fotokatalytické impregnace a ochranné suspenze FN NANO® je beton, silikátové omítky a barvy, kámen (zejména vápenec, mramor, opuka, pískovec), neglazovaná keramika (obklady, cihly, střešní tašky). Aplikovat lze i na akrylátové omítky a barvy. Nanášení vyžaduje speciální air-less technologii a aparaturu, provádí se stříkáním (pistole HVLP) v kombinaci s profi aplikačním válečkem. Aplikaci je vhodné realizovat prostřednictvím certifikované odborně prováděcí firmy.

Impregnace fasád, střech, zdiva, cihel prostřednictvím fotokatalytické suspenze FN NANO® provádíme jako samočistící ochranu povrchů v níže uvedených oblastech s 10-ti letou garancí impregnace:

 • dlouhodobé zachování čistého povrchu stěn, střech a stavebních konstrukcí
 • pro zamezení tvorby usazenin na povrchu ošetřeném suspenzemi FN NANO®
 • ochrana proti uplývání a redukce výskytu sazí, prachových částic, mikro kapének tuku, mastnot aj.
 • omezení výskytu a tvorby mechů a řas, kdy fotokatalytický́ efekt zabraňuje na těchto plochách růstu plísní, řas, lišejníků a mechů
 • anti-graffiti ochrana plochy, na nichž je nanesena silnější vrstva suspenze FN NANO® (0,1 –0,2 mm), vykazují díky vlastnostem silný́ antigraffiti efekt

Referenční aplikace fotokatalytických impregnací | FN NANO®

Impregnace povrchů

Impregnace povrchů

Impregnace povrchů

 

Ceník profesionálních služeb

 • od 70,- Kč bez DPH per m2 | strojové čištění podlahy a spár
 • od 199,- Kč bez DPH per m2 | strojové čištění schodů a soklů
 • od 75,- Kč bez DPH per m2 | voskování a impregnace podlah
 • od 25,- Kč bez DPH per m2 |  strojové leštění podlah a schodů
 • od 85,- Kč bez DPH per m2 | nano impregnace podlah a schodů
 • od 230,- Kč bez DPH per m2 | polyuretanové nátěry podlah a schodů
 • od 250,- Kč bez DPH per m2 | protiskluzové nátěry podlah a schodů
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.