Čištění dřevěných podlah

Čištění dřevěných podlah, renovace dřevěných podlah, čištění parket, renovace parket, čištění laminátových podlah, čištění dřevěných schodů, strojové čištění dřevěných podlah, strojové čištění parket, hloubkové čištění dřevěných podlah, odmašťování dřevěných podlah, desinfekce dřevěných podlah, antibakteriální čištění dřevěných podlah, odstranění olejových skvrn a fleků z dřevěných podlah, voskování dřevěných podlah, voskování parket, pastování parket, olejování dřevěných podlah, olejování parket, pastování dřevěných podlah, refreshování dřevěných podlah, včetně ochranné impregnace dřevěných podlah jsme připraveni zajistit v rámci České republiky do 48-mi hodin.

Čištění dřevěných podlah

Potřebujete zajistit důkladnou renovaci a čištění dřevěných podlah a parket, čištění laminátových podlah nebo čištění dřevěných schodů ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kanceláři či budově ve Vašem regionu?

Čištění dřevěných podlah a parket Praha, čištění dřevěných podlah a parket Mělník, čištění dřevěných podlah a parket Česká lípa, čištění dřevěných podlah a parket Mladá Boleslav, čištění dřevěných podlah a parket Liberec, čištění dřevěných podlah a parket Ústí nad Labem, čištění dřevěných podlah a parket Děčín, čištění dřevěných podlah a parket Kladno, čištění dřevěných podlah a parket Benešov, čištění dřevěných podlah a parket Beroun a čištění dřevěných podlah a parket Brno, čištění dřevěných podlah a parket Plzeň a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Strojové čištění dřevěných podlah, parket a dřevěných schodů ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kanceláři či budově je prováděn různými metodami dle typu úklidu a různých typu povrchů. Naše metody se zakládají na kvalitních a prověřených úklidových prostředcích s použitím moderní a účinné úklidové techniky renomovaných značek.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech metodiky úklidu, čištění koberců, čištění sedaček a čalounění, čištění a údržby podlah, dřevěných podlah, čištění a impregnace kůže, nano-čištění a nano-impregnace povrchů.

Čištění dřevěných podlah, parket a úvodní informace

Čištění dřevěných podlah, parket a dřevěných schodišť je pro naši firmu díky naší technice a zkušenostem velmi často zajišťovanou službou. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a strojového čištění dřevěných podlah či parket nebo dřevěných schodů od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní a profesionální firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech – pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. Uvažujte o tom, jak jste třeba limitováni časem a tak lze říci, že s naší firmou Úklid Express® máte o komplexní čištění a impregnaci dřevěných podlah a parket či dřevěných schodů máte postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice a profi přípravkům máte Vaši dřevěnou podlahu vyčištěnu, uklizenu a naimpregnovánu třeba i za jediný den.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Čištění dřevěných podlah

Objednávka čištění dřevěných podlah a parket

Objednávka čištění dřevěných podlah, parket a dřevěných schodů předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně čištění podlah, parket či schodů objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky strojového úklidu podlah a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místaČištění dřevěných podlah
 2. Plocha podlahy a rozsah znečištění
 3. Počet schodů a stav schodiště
 4. Čas a preferovaný termín realizace
 5. Specifikace povrchové úpravy (lak, olej – dřevo aj.)
 6. Stáří a proces údržby dřevěné podlahy
 7. Doplňkové služby – nano impregnace, voskování

Cenová nabídka čištění dřevěných podlah a parket

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se prostor nachází a domluvit se na odhadu počtu hodin, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Čištění dřevěných podlah, parket a dřevěných schodů ve Vaší domácnosti, kanceláři a prostorách či budovách a následná cenová nabídka vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaČištění dřevěných podlah
 2. Počet pracovníků
 3. Počet hodin (vždy odhad)
 4. Cena kč / hod
 5. Cena kč /m2
 6. Doprava
 7. Speciální čističe či impregnace
 8. Doplňkové služby (voskování, olejování aj.)
 9. Předběžná konečná částka

Čištění dřevěných podlah, parket nebo dřevěných schodů a Vašich prostor může být úkon na jeden a leckdy i více dnů. Je velice důležité říci, že námi zaslaný a kalkulovaný předběžný počet hodin vychází z našich dlouholetých zkušeností a ve většině případech se nám daří avizované časové rozmezí dodržet. Jsou však výjimky, které je potřeba vzít v potaz a stává se, že naši pracovníci Vás mají povinnost upozornit na případný nárůst ceny. Toto může způsobit hned několik faktorů např. vysoce odolná nečistota, značné množství prachu, opakované vysávání, vysoká mastnota aj.

Cenová nabídka (hodinová sazba či m2) vždy zahrnuje základní čistící a úklidové přípravky pro běžné strojové čištění nebo úklid dřevěných podlah, použití vlastní úklidové techniky. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek. Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li je budou případně použity.

Čištění dřevěných podlah

Čištění dřevěných podlah, parket a technické informace

Dřevo se používá na zhotovení dřevěných podlah v interiérech už od dávných dob. Je pro tento účel jako stvořené, působí příjemným teplým dojmem a vytváří zdravé klima v místnosti. Na dřevěných podlahách je mimo jiné fascinující i to, že nikdy nenajdete dva stejné kousky dřeva. Každý je jedinečný. Tento materiál se proto nikdy neokouká, má stále co nabídnout a uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Kromě jedinečných estetických vlastností se dřevo pyšní i hodnotnými funkčními charakteristikami, jako jsou odolnost a trvanlivost.

Čištění dřevěných podlah, parket a schodů se řídí jednoduchými pravidly a postupy:

1. Zmapování celkového prostoru a zpřesnění odhadu času a ceny.
2. Odprášení podlah a dlažeb včetně zákoutí, spár, soklů aj.
3. Odmaštění podlah, spár a schodů + parní čištění aj.
4. Strojové čištění podlah včetně aplikace čistícího přípravku.
5. Strojové umytí podlah včetně neutralizace povrchu podlahy.
6. Impregnace, nátěry, voskování, olejování podlah.
7. Strojové leštění podlah.
8. Finální kontrola a doladění detailů prováděných úkonů.
9. Předání zakázky a vyúčtování se zákazníkem.

Čištění dřevěných podlah, parket a schodů vyžaduje vybavení kvalitními čistícími koncentráty a profesionální čistící technikou. V jednoduchosti je krása a tak i naši pracovníci nemají víc než opravdu potřebují. Důležité je říci, že to málo co potřebují musí a je kvalitní a funkční pomůcka či technika.

1. Vodní vysavač na suché a mokré vysávání včetně extrakčního-mokrého čištěním povrchů.
2. Průmyslový vysavač na hrubé odprášení a vysávání stavebních nečistot.
3. Kartáčovací rotační stroj na hrubý vymytí povrchu a spár
4. Kotoučový stroj na hloubkové čištění podlah a schodů
5. Kvalitní škrabky a žiletky UNGER
6. Kartáče a rýžáky
7. Parní čistič
8. Kvalitní čistící pady na hloubkové čištění podlahy
9. Přípravky na čištění – desinfekci – leštění – impregnaci – voskování
10. Kvalitní mopy

Čištění dřevěných podlah

Čištění dřevěných podlah, parket a metodický postup

Čištění dřevěných podlah, parket a dřevěných schodů se dělí a metodicky rozlišuje na různé úrovně dle stavu povrchu. Každý technologický proces a stav povrchu je specifický a je zapotřebí ho nejdříve zanalyzovat a navrhnout vhodnou metodu a rozsah renovace – čištění – strojové mytí a případné doporučení ochranné impregnace.

Metody profesionálního údržby dřevěných podlah, parket a dřevěných schodů:

1. Broušení dřevěných podlah, parket, dřevěných schodů metodou | HUMMEL, BONA
2. Renovace dřevěných podlah, parket metodou diamantového čištění | Twister Professional™
3. Hloubkové strojové čištění metodou 3M | Dr. Schutz Professional™ a profi desinfekcemi GUAa
4. Povrchová impregnace, voskování, pastování, olejování, barevné kolorování podlah

Čištění dřevěných podlah, parket a dřevěných schodů je vždy zahájeno odprášením povrchů a podlah a vyžaduje důslednost a jasné stanovení priorit co vše je zapotřebí odprášit a především kvalitní úklidovou techniku. JE VELICE DŮLEŽITÉ MÍT NA VĚDOMÍ, ŽE V PŘÍPADĚ VĚTŠÍ OPRAŠNOSTI JE ZAPOTŘEBÍ ODPRAŠNĚNÍ OPAKOVAT I NĚKOLIKRÁT. Odprášení povrchů probíhá podtlakovým sáním proudu vzduchu, který je promýván velkým množstvím vody a zvedá se jako gejzír až k separátoru. Separátor oddělí alergeny, spory, plísní, choroboplodné zárodky i prachová částice a zapere je do vody, se kterou je vylijeme. Odprášení touto metodou je vysoce efektivní.

Čištění dřevěných podlah

Na hrubé nečistoty je zapotřebí nasadit průmyslové vysavače s vestavěnými rotačními kartáči, které si poradí s jemným prachem, hrubými nečistotami, kapalinami, olejem, mazivem, granulátem, třískami nebo dřevěnými pilinami. Dokonalou filtraci zaručuje plochý skládaný filtr Eco optional se systémem TACT – konstantní vysoký sací výkon. Tento systém umožňuje při práci vysavače, bezdotykové oklepávání filtru. Strojová technika na profi úklid a čištění podlah z díly firem Bona, Soteco, 3M, Numatic, Krantzle, Wirbel má své nenahraditelné místo ve výbavě naší firmy Úklid Express®. Díky této technice a proškolených pracovníků je naše firma schopna uspokojit v širokém spektru standardní i speciální požadavky na renovaci – čištění – úklid i náročnějšího zákazníka.

Profi úklidová technika firmy Úklid Express® čítá profi vysavače s jedním až třemi uhlíkovými motory, několikanásobnou filtrací, odpadním tankem a podvozkem. Speciální modely jsou vybaveny zvláštními užitečnými funkcemi, které výrazně usnadňují práci a přináší efektivní výsledek. Mezi takové funkce patří například systém Flowmix, silnější filtrace, speciální filtrace, automatické očišťování filtru či filtry s antibakteriální úpravou jsou určeny pro nemocnice a zdravotnická zařízení.

Čištění dřevěných podlah

Broušení dřevěných podlah, parket metodou BONA | HUMMEL

Broušení dřevěných podlah, parket či schodů je ve většině případů tím základním krokem k úspěšné renovaci dřevěné podlahy. Dřevěná podlaha se brousí v několika fázích. Od nejhrubšího až po nejjemnější broušení. Broušení se používá u silně znečištěného dřevěného povrchu, u mechanicky poškozených podlah a podlah, které byly v minulosti lakovány a je potřeba starý lak odstranit a znovu je povrchově ošetřit. Broušení musí probíhá v přesně zadaných směrech a je nutné pečlivě upravit také okraje. Základním nástrojem je speciální bruska, které zároveň odsává jemný prach a nevzniká tak žádný nepořádek. Zbroušením parket dosáhneme všech původních vlastností dřeva a takto zpracovaný materiál je naprosto připraven pro ošetření jakoukoliv metodou. Můžeme jej lakovat, impregnovat nebo voskovat.

Broušení dřevěných podlah, parket či schodů a jeho rozsah a počet dílčích kroků závisí na stavu a především typu dřevěné podlahy. Po ukončení broušení je nutno respektovat, případně zkontrolovat následující body:

Již nesmí být patrné stopy po broušení hrubšího zrna. Nasvícením podlahy halogenovou lampou světla lze tyto stopy najít velmi snadno. Vyskytující se stopy po broušení vystoupí velmi zřetelně po následném namoření, naolejování, případně navoskování podlahy, protože se tato místa barevně odlišují od svého okolí, což by mohlo vést k reklamacím ze strany zákazníka.

Pro vyloučení barevných odchylek povrchů hotových naolejovaných, případně navoskovaných dřevěných podlah doporučujeme použít tentýž brousící prostředek pro broušení plochy a okrajů. Pokud se poslední broušení plochy provedlo mřížkou, mě lo by se broušení okrajů provést brusivem o stejné zrnitosti. Rozdílné drsnosti povrchu dřeva vedou po namoření, naolejování, příp. po navoskování k různým barevným tónům (světlý / tmavý tón).

Nesmí být patrná poškození povrchu. Na povrchu již nesmí být žádné nečistoty, které by byly pozdě ji zřetelné jako skvrny, různobarevnost nebo šmouhy.

Čištění dřevěných podlah

Vícevrstvé dřevěné podlahy – o výsledné kvalitě dřevěné vrstvené plovoucí podlahy rozhoduje především tloušťka vrchní nášlapné vrstvy, počet lakovaných vrstev, materiál ve středové vrstvě, druh použité dřeviny, způsob spojení jednotlivých lamel či finální povrchová úprava. Jako novinka na trhu se objevilo tepelně upravené dřevo, které dokáže zamezit tvoření spár, jež vznikají z důvodu sesychání dřeva – většinou je používáno při podlahovém vytápění.

Podlahy třívrstvé jsou nejčastějším typem dřevěných podlah. Tento druh podlah byl vyvinut kvůli rozměrové nestabilitě dřeva. Ta způsobuje, že krytina „pracuje“ vlivem různých vlhkostí a teplot a nevrací se do svého původního rozměru. Vrchní vrstva je nazývána nášlapnou a je tvořena z dekoru dřeviny, který splňuje designové požadavky budoucího uživatele. Nosná vrstva (jádro), která je sklížená kolmo k vrchní vrstvě, zajišťuje stabilitu horní nášlapné vrstvy. Poslední spodní vrstvou je pak stabilizační překližka proti příčnému kroucení, která je umístěna opět kolmo. Povrchové úpravy vrstvených dřevěných podlah jsou lakované, tak v olejované.

Podlahy dvouvrstvé mají velkou výhodu pro instalaci teplovodního topení v podlaze. Vzhledem ke konstrukci samotné lamely je nutné tento typ podlah vždy celoplošně lepit. U těchto produktů je hodnocena celková síla materiálu a síla nášlapné vrstvy. Specifické vlastnosti dřeva, jakými jsou nestabilita a tvarová paměť, sice nejsou potlačeny, nežádoucí reakce, které se projevují na vzhledu podlahy, jsou ale sníženy.

Broušení dřevěných třívrstvých a dvouvrstvých podlah se řídí podle síly nášlapné vrstvy – kolik renovací (broušení) tato podlaha snese. Při každém broušení se ubrousí přibližně 1 mm. Každý druh dřevěné vrstvené podlahy je však navržen tak, aby snesl minimálně tři broušení. Za předpokladu, že interval renovací je v běžné domácnosti cca 7-10 let, je životnost této podlahy (při zajištění správných klimatických podmínek) přibližně 25 let.

Dřevěné podlahy masivní se dělí na lam parkety, vlisy, prkna a mozaiky. Pro všechny tyto krytiny všeobecně platí, že mají snad nejdelší dobu životnosti. Kromě toho se pyšní různorodostí povedení jednotlivých dřevin, vzorů, obrazců, formátů a díky tomu vám nabízí nespočet variant a kombinací při samotné pokládce. Měkké dřeviny jako smrk či borovice se nejčastěji pokládají na rošt přišroubováním do pera. Ostatní druhy se celoplošně lepí k podkladu. Volba povrchové varianty (olej, voskový olej, lak) vždy závisí především na tom, do jakých prostor bude krytina instalována. Typ dřeviny je vybírán podle několika měřítek – podle rozměrové stálosti (tzv. procento sesychání), hustoty dřeva na m3 a tvrdosti podle Brynela.

Čištění dřevěných podlah

 • Palubkové podlahy – palubky jsou vyráběné ze smrkového, borovicového či z listnatých stromů a jejich dřeva.
 • Parketové dřevěné podlahy – parkety byly převáženě spojovány do stromečků a dnes se většinou skládají do čtverců.
 • Vlysové dřevěné podlahy – podlaha je seskládaná z jednotlivých prkének do různých tvarů, nejčastěji stromečku. Dříve se přibíjela hřebíky na podklad, dnes se lepí k betonovému podkladu speciálním lepidlem.

Renovace dřevěných podlah, parket a schodů | Twister Professional™

Renovace dřevěných podlah, parket a schodů metodou Twister Professional™ DCS (Diamantový čistící systém) je nová technologie mechanického ošetřování a údržby podlah s využitím mikroskopických částeček diamantu.
Diamantový čistící systém podlah firmy HTC metodu Twister Professional:

Úklid a čištění podlah metodou Twister Professional™ je revoluční čistící systém využívající kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které podlahu čistí a leští mechanicky, bez použití chemikálií. Kotouče Twister Professional™lze použít na většinu běžných podlahových materiálů, jako je například teraco, přírodní dřevo, parkety, vinyl a epoxid. Kotouče Twister Professional™ promění matný a opotřebený povrch na čistou a zářivě vyleštěnou podlahu. Kotouče Twister Professional™ nabízejí přednosti, které ocení jak poskytovatelé čistících služeb, tak majitelé podlah.

Kotouče Twister Professional™ používáme na hloubkové čištění – renovaci opotřebovaných dřevěných podlah pro většinu běžných podlahových materiálů, jako např. teraco, přírodní dřevo, parkety, dlažba, vinyl a epoxid dřevo aj. Efektivní odstranění nečistot je dosaženo díky diamantovým kotoučům, které reagují na povrchu okamžitě. Běžné čistící chemické roztoky reagují na nečistotách až za delší dobu a někdy i velmi krátce, naproti tomu Twister Professional™ pad bude efektivně odstraňovat nečistoty nebo mastnoty mechanicky během normálního postupu s pomocí diamantů. Není třeba žádného extra času nebo úsilí.

Čištění a úklid podlah metodou Twister Professional™ našim klientů zajišťuje výjimečnou kvalitu. Kotouče Twister Professional™ nechají vyniknout krásu a užitné vlastnosti podlahy. Výsledky jsou neuvěřitelné! Metoda Twister Professional™ je jedinečná tím, že odpadá pravidelná údržba podlahy a použití vosků a leštidel! Tajemství těchto mimořádných výsledků spočívá v použití mech Diamond cleaning systém mechanického čištění s miliardami mikroskopických částeček diamantu. Je tedy dosaženo vysokého lesku a extrémní čistoty povrchu s následnou snadnou údržbou.

Úklid a čištění podlah metodou Hybrid™ a Twister Professional™ DCS (Diamantový čistící systém) je především finančně efektivní, rychlejší, snadnější Metodu čištění Twister Professional™ lze použít na všechny typy podlah, aniž by bylo třeba měnit metodu čištění nebo čistící zařízení. Twister Professional™ je cenově výhodná metoda také díky tomu, že ve srovnání s tradičními chemickými metodami nevyžaduje použití chemikálií, a to až na výjimky. Pro dokonalé povrchové dlouhodobé ošetření je doporučeno povrch hydrofobně ošetřit a vyleštit kotouči Twister Professional™.

Čištění dřevěných podlah

Strojové čištění podlah a parket 3M | Dr. Schutz Professional™

Hloubkové čištění a mytí dřevěných podlah, parket a schodů provádíme za pomoci speciálních přípravků Dr. Schutz Professional™, Bona, Auro, které jsou určeny pouze k čištění dřevěných podlah a parketových či laminátových podlah. Požadovaný vzhled a následný lesk obnovujeme mechanickým mytím pomocí čistících padů 3M s příměsí karbidu křemíku.

Použitím této profesionální technologie 3M a DR. Schutz Professional™ zajistíme obnovu lesku podlah v různém stádiu poškození. Provádíme přirozené zvýraznění původní barvy dřevěné podlahy či parket aplikujeme voskovou protiskluzovou ochranu, která je dokonale přilnavá ke všem povrchům. V rámci pravidelné údržby nabízíme i odbornou údržbu ochranné vrstvy podlahy a voskování metalických a silikonových vosků.

Nečistoty usazené ve spárách dřevěné podlahy či parket řešíme profesionálním rotačním vertikální kartáčovacím strojem MUTLI CLEAN 350, jehož různé tvrdosti rotačních kartáčů velmi důkladně vyčistí uplývající hlubinné a těžko odstranitelné nečistoty např. z kartáčovaných povrchů nebo vlisovaných povrchů s nerovnou strukturou dřeva.

Čištění dřevěných podlah a parket mokrou – vlhkou cestou vyžaduje kombinaci hloubkového čištění a okamžitého odsávání roztoku, aby do podlahy neproniklo velké množství vody, je nezbytně nutné při čištění okamžitě odsávat většinu znečištěného roztoku. K čištění podlahy použijeme jednokotoučový mycí stroj nebo speciální ruční mop. Na čištění používáme roztok čisticího prostředku na bázi tenzidů (lakované podlahy) nebo mýdla ( olejované podlahy). V případě silnějšího znečistění jsou použity supersilné odstraňovače dle typu úpravy podlahy.

Čištění dřevěných podlah a parket suchou cestou používáme jednokotoučový stroj s připevněnou sací jednotkou a sprejovacím zařízením. Koncentrovaný roztok odbourává nečistoty lpící na povrchu a čisticí pad je se znečištěným roztokem přisává. Volné nečistoty jsou odsávány z podlahy nainstalovanou sací jednotkou. Proces je velmi snadný, hospodárný, vysoce produktivní. Čištění suchou cestou je vhodné jak na povrchově uzavřených, tak i na povrchově neuzavřených dřevěných podlahách. Suché čištění se nehodí na silně znečištěnou podlahu.

 

Lakování, voskování a olejování dřevěných podlah, parket a schodů

Čištění dřevěných podlah

Před zahájením aplikace laků, oleje a vosku je nutno řádně vysát podlahy, okenní parapety, topná tělesa atd. Jemným průvanem se prach víří, usedá na naolejovaný i na navoskovaný povrch a způsobuje jeho znečištění. Při čištění podlahy se může provést ještě jedna kontrola povrchu.

Lakování dřevěných podlah umožňuje zvolit nepřeberné množství barev a laků od základových, přes uretan-alkydové, vodní, polyuretanové, epoxidové a další. Výběr laku závisí na mnoha faktorech, jako je tvrdost a kvalita dřeva, kvalita jeho položení, zatíženost povrchu atd. Laky se aplikují na hloubkově vyčištěné, nebo ještě lépe na zbroušené dřevěné podlahy. Nanášejí se válečkem na tyči rovnoměrně v pásech o šíři l – 1,5 m, které se musí ještě za vlhka překrývat. Po seschnutí první vrstvy se shodným způsobem nanáší druhá a poté třetí, obvykle je nutné mezi broušení.

 

Impregnace dřevěných podlah a parket velmi účinně předchází obrušování podlah od písků, prachu, pylu, otěrem při chůzi, a jiných nečistot. Tím vznikají mikro póry do kterých se dostává nečistota , která se velmi špatně odstraňuje. Tímto vlivem se podlaha stává matná, mění se barva a velmi špatně se čistí. Toto vše pravidelná péče a celoroční údržba vyřeší v předstihu a ke spokojenosti obou stran.

 

Voskování dřevěných podlah, parket a dřevěných schodů

Impregnace podlah (polymerizace) zabraňuje před nadměrným opotřebením a ušpiněním. Díky povrchové úpravě a vrstvě získá podlaha také vlastnosti proti uklouznutí a mnohem lépe se udržuje v čistotě. Základem procesu je velmi důkladné mechanické očištění podkladu případné odstranění starých polymerů – strhávačem vosků, neutralizace a vyschnutí, nanesení ochranné polymerové vrstvy.

Čištění dřevěných podlah

Voskování nebo zastarale pastování dřevěných podlah metodou tzv. polymerizace je proces nanesení polymerové disperze na voděodolné a lakované (nikoliv olejované) podlahové krytiny typu dřevo, korek, parkety, laminát, přírodní lakované povrchy. Vznikne tak jednolitá vrstva, která uzavře její povrch a vyplní mikro póry. Takto ošetřená podlaha je zabezpečená před nadměrným opotřebením, méně se špiní a snadno udržuje. Má také velmi dobré protiskluzné vlastnosti.

Vosky (polymery) na dřevo jsou prostředky, které chrání původní vzhled podlah, zjednoduší a urychlí denní i opakovanou údržbu. Je možné snadno odstraňovat otisky podrážek a jiné nečistoty. Toto speciální ošetření nakonec ovlivní úklidový program i z pohledu výše následných nákladů. Je potřeba vědět, zda je povrch podlahy vhodný pro daný typ ošetření a zda se povrch má lesknout.

Voskování dřevěných podlah a parket předchází strhnutí původních vosků, pak následuje řádné strojové předmytí podlah. Po té se ochranná vrstva vosku nanáší ve třech vrstvách. Výhodou tohoto povrchového ošetření se nečistoty na podlahovině tolik nezachytávají a zjednoduší se její údržba. Po provedení služby se vylepší vzhled povrchu.

Čištění dřevěných podlah

Olejování dřevěných podlah, parket a dřevěných schodů

Olejování dřevěných podlah záleží na typu podlahy, ale většinou je nutné více vrstev, než-li dojde k žádoucímu vyplnění pórů ve dřevě, což dřevo výborně chrání proti účinkům vlhkosti. Naše firma používá oleje značek BONA, EUKU, Dr. Schutz Professional™, SAICOS a také různé druhy olejů – základní plnící olej, tvrdý pochozí voskový olej, barevný základní tónovací olej s pigmenty (např. bílé olejové dřeva) a oleje refreshové tzv. doplňující.

Kvalitní podlahový olej vytvoří tenkou ochrannou vrstvičku, která dřevo chrání a přitom zachovává vůni, strukturu i přirozený vzhled dřeva bez uměle působícího lesku. Olej se aplikuje na hloubkově vyčištěné, nebo ještě lépe na zbroušené dřevěné podlahy. Strhnutí a důkladné odmytí původních olejů připraví dřevo na řádné strojové předmytí podlah. Nanáší se válečkem na tyči rovnoměrně v pásech o šíři l – 1,5 m, které se musí ještě za vlhka překrývat. Následně se některé oleje kotoučový strojem zaleští.

Čištění dřevěných podlah

Olejování dřevěných podlah, parket a schodů zdůrazňuje přirozený odstín dřeva a jejich povrch vypadá matově, jakoby saténově. Pokud jste se rozhodli pro olejovanou podlahu, nesmíte zapomenout, že ve srovnání s lakovanou podlahou je mnohem citlivější na rozlité tekutiny. Je třeba ji pravidelně mýt čisticím prostředkem Bona | Tekuté mýdlo nebo Dr. Schutz Professional™ | Mýdlo na dřevo a udržovat ji pravidelným dvou-tříletým tzv. do-olejováním / refreshování přírodním olejem určeným pro obnovení hedvábně matového vzhledu podlahy.

Olejování dřevěných podlah základním plnícím olejem (tzv. špachtlovacím olejem) má jasná pravidla. Nejdříve musíte vybrousit povrch podlahy až na holé dřevo a důkladně podlahu vyčistit nebo pořádně strojově vymýt a dočistit. Metoda renovace – čištění vždy závisí na stavu dřevěné podlahy.

Olejování dřevěných podlah zahájíme nanášením základního nebo doplňujícího oleje Bona nebo Dr. Schutz Professional™ | EUKU malým štětcem na okraji podél stěn. Následně rozetřete vydatné množství oleje rovnoměrně po celé ploše podlahy. Celou aplikaci provádíme profi podlahovou stěrkou s čistícím bavlněným hadrem.

Olejování dřevěných podlah nesmíme uspěchat. Následně necháme olej vsakovat do podlahy asi půl hodiny. Natáhneme si návleky na boty a rozetřete další vrstvu oleje. Opakujeme to tak dlouho, dokud podlaha nebude schopna další olej absorbovat. Absorbce oleje je vždy dána stavem podlahy a její savostí. Buk potřebuje více oleje než dub nebo borovice.

Jakmile už rozetřený olej po půl hodině nevsákne do podlahy, je třeba přebytečný olej odstranit. Toho dosáhneme bruskou s hnědým padem. Místa, k nimž se leštička nedostane, vyleštíme ručně. Finální odstranění a zapracování zbývajícího oleje provádíme speciální lešticí tkaninou (bavlněným lisovaným hadrem – nepouští chlupy). Dřevěnou podlahu zalešťujeme tak dlouho, dokud nedosáhnete rovnoměrného vzhledu. Podlahu je zapotřebí nechat důkladně vyschnout cca 4-10hod (dle typu oleje).

Olejované dřevěné podlahy jsou o něco citlivější než lakované. Musíte o ně pravidelně pečovat a dávat pozor na skvrny. Nejlepším způsobem je vysávání, ale čas od času bude podlahu třeba vytřít vodou, do níž byste měli přidat čisticí prostředek na olejované podlahy – tekuté mýdlo na dřevo. Doporučujeme přimíchat 3 dl prostředku do 5 l vody. Olejované podlahy potřebují vrstvu oleje obnovit. V domácích podmínkách je dostačující olejovat podlahu jednou za dva roky.

Ceník profesionálních služeb

 • od 450,- Kč bez DPH per m2 | broušení dřevěných podlah
 • od 200,- Kč bez DPH per m2 | renovace dřevěných podlah
 • od 70,- Kč bez DPH per m2 | čištění dřevných podlah
 • od 250,- Kč bez DPH per m2 | lakování dřevěných podlah
 • od 250,- Kč bez DPH per m2 | základní olejování dřevěných podlah
 • od 70,- Kč bez DPH per m2 | voskování a impregnace podlah
 • od 70,- Kč bez DPH per m2 | doolejování | refresh dřevěných podlah
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.