Hloubkové čištění koberců

Čištění koberců hloubkovými metodami a profi kartáčovacími, horkovodními a parními systémy MULTI CLEAN 350 | Prochem Professional™ STEAM PRO Hot Box a DESIDERIO , antibakteriální čištění koberců, horkovodní čištění koberců, parní čištění koberců, čištění koberců horkou vodou, čištění koberců párou, pěnové antibakteriální čištění koberců, čištění koberců se silným znečištěním, hloubkové čištění koberců, rotační kartáčování a renovace vlákna koberce, odstranění a redukce skvrn a fleků z koberců a čistících zón, odstranění vosků z koberců, odstranění silných zvířecích znečištění a pachů,  čištění koberců v kancelářích a odstranění cestiček a map, desinfekce a čištění koberců, odstranění mastnot a nečistot z koberců včetně aplikace ochranných impregnací proti špíně a vodě.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Hloubkové čištění koberců

Hloubkové čištění koberců, čištění koberců horkovodní metodou,  hloubkové práškové čištění koberců, hloubkové pěnové čištění koberců, hloubkové čištění koberců suchou pěnou, hloubkové parní čištění koberců, hloubkové suché čištění koberců přírodním granulátem, hloubkové rotační a kartáčovací suché čištění koberců, hloubkové přírodní ekologické čištění koberců, hloubkové bez chemické čištění koberců, hloubkové šetrné čištění koberců včetně ochranné nano impregnace koberců jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin od Vaší objednávky v rámci Prahy a České republiky.

Potřebujete zajistit hloubkové vyčištění koberců ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kancelářích či obchodních prostorách ve Vašem regionu?

Hloubkové čištění koberců Praha, hloubkové čištění koberců Brno, hloubkové čištění koberců Plzeň, hloubkové čištění koberců Mělník, hloubkové čištění koberců Česká lípa, hloubkové čištění koberců Mladá Boleslav, hloubkové čištění koberců Liberec, hloubkové čištění koberců Ústí nad Labem, hloubkové čištění koberců Děčín, hloubkové čištění koberců Kladno, hloubkové čištění koberců Benešov, hloubkové čištění koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Hloubkové čištění koberců je prováděno různými metodami dle typu a materiálu koberce. Naše metody se zakládají na kvalitních a prověřených čistících prostředcích s použitím moderní a účinné úklidové techniky renomovaných značek Prochem Professional™, Dr. SCHUTZ, Vax Professional™, HYLA, ECOLUX.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech metodiky úklidu, čištění koberců, čištění sedaček a čalounění, čištění a údržby podlah, dřevěných podlah, čištění a impregnace kůže, nano-čištění a nano-impregnace povrchů.

Hloubkové čištění koberců

Hloubkové čištění koberců a úvodní informace

Hloubkové čištění koberců je pro naši firmu dlouholetou praxí. NebudemeVás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a suché čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše pak mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší firmou Úklid Express®  máte o komplexní odborné čištění koberce suchou cestou postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte koberce opravdu důkladně vyčištěny a provoněny.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid koberců jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Objednávka hloubkového čištění koberců

Objednávka čištění koberců hloubkovou metodou předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně hloubkové čištění koberců objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky suchého čištění koberců a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místaHloubkové čištění koberců
 2. Plocha koberce a rozsah znečištění
 3. Materiál a typ koberce
 4. Doplňkové služby – klepání, impregnace
 5. Čas a preferovaný termín realizace

Cenová nabídka hloubkového čištění koberců

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se koberec nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení čištění koberců suchou cestou vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaHloubkové čištění koberců
 2. Počet pracovníků
 3. Odhad počtu m2
 4. Cena kč /m2
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka čištění koberců hloubkovou metodou vždy zahrnuje základní ekologické čistící přípravky s použitím vlastní úklidové techniky. Cena může být upravena, jelikož se na koberci může vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota aj. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek.  Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.

Hloubkové čištění koberců

Hloubkové antibakteriální čištění koberců a technické informace

Metod čištění koberců je několik – mokré extrakční čištění, šamponování, čištění pěnou nebo padem z mikrovlákna a také suchým přírodním granulátem či suchou přírodní pěnou či horkovodní tlakové čištění nebo parní tlakové čištění koberců. Tyto dvě poslední technologie jsou tou nejmodernější ekologicky šetrnou technologií v dnešní době, která dokáže velmi překvapit svými výsledky a jednoznačnými výhodami ve srovnání s ostatními metodami.

Antibakteriální hloubkové čištění koberců je v námi používaných metodách hloubkového čištění koberců založeno na patentované metodě antibakteriální dezinfekce na bázi  GUAa metody, certifikované HACCP protokolem pro používání v potravinářství, medicínských a domácích prostředích. Na rozdíl od agresivních chemických čistících přípravků je desinfekce vlákna koberce velmi šetrná, anti alergenní a nezatěžuje životní prostředí. Účinnou molekulou je PHMG (jedná se o kationtový polymer, který ničí mikroorganismy jednoduchým principem – poruší mechanicky proteiny v buněčné membráně mikroorganismu a tím dojde k rozpadu buňky). Navíc se po aplikaci této dezinfekce utvoří polymerová vrstva, která má za následek eliminaci mikroorganismů v čase. Brání opakované adhezi virů, bakterií a plísní .

Hloubkové čištění koberců

Hloubkové čištění koberců a důkladné profesionální čištění textilního vlákna je v rámci metod naší firmy úzce spjato s profi značnou Prochem Professional™.  Prochem Professional™ je již více než 40 let synonymem kvality ve výrobě čistících strojů a profesionální certifikované čistící chemie na koberce a textilní vlákna. Zejména proslulý je Prochem Professional™ v oblasti přenosných profesionálních extrakčních strojích pro čištění koberců a čalounění. K dispozici je komplexní řada zařízení pro čištění koberců a tkanin,  od kompaktního extraktoru pro čištění skvrn a čalounění až po nejvýkonnější extrakční systém vybavený duálním sacím systémem s možností připojení ohřevu vody.

Hloubkové čištění koberců horkou vodou, vlhkou párou, přírodním čistícím granulátem nebo horkou pěnou má jasné zákonitosti a pravidla. Žádný zázrak se nestane mávnutím kouzelného proutku, avšak důkladným postupným více úrovňovým hloubkovým čištěním lze dosáhnout velmi překvapivých výsledků. Rozhodující je nejenom kvalita použitého speciálního čisticího přípravku, ale také dokonalé zapracování čistícího přípravku a speciální čistící pěny či granulátu do vlákna speciálním strojem se dvěma proti sobě rotujícími válcovými kartáči. Toto ideální spojení – kvalitní čistící přípravek a mechanická činnost rotujících válcových kartáčů – je rozhodujícím faktorem pro konečný výsledek.

Hloubkové čištění koberců lze použít na různé druhy koberců. Pro zvolení vhodné metody je dobré si uvědomit, jakými metodami nemůžeme poškodit podloží či vlákno koberce.

Máme-li přistoupit k odbornému čištění koberce a zvolit správnou metodu, musíme si zodpovědět několik otázek:

 • Jaký́  je to  typ koberce a  jakou má nosnou mřížku? Pokud typ neznáme a nemůžeme zkontrolovat konstrukci, není dobré pouštět se do mokrého čištění.
 • Jakým způsobem je koberec položený? Je-li např.  kladený vol ně nebo napínaný, popř. je kladen na zdvojenou podlahu, nesmí se čištění mokrou extrakční metodou provádět.
 • Je koberec je celoplošně přilepený. Odolává použité lepidlo vodě? Pokud neodolává nebo to bezpečně nevíme, je velké riziko použít mokrou metodu čištění.

Ve všech výše uvedených případech ovšem můžeme bez nebezpečí použít různé kombinace hloubkového čištění koberců.

Hlavní úvodním krokem před zahájením hloubkového čištění koberců ať metodou suchého přírodního granulátu či suché pěny nebo horké vody či páry je nutnost hloubkového odprášení vlákna koberce ideálně rotačním vodním separačním nebo sáčkovým strojem. Z tohoto důvodu našim klientům tento krok zajišťujeme použitím vysoce moderní technologie suchého vyklepání koberce vodním separačním vysavačem HYLA či SEBO. Veškeré nečistoty zůstanou zachyceny ve vodní nádrži či HEPA zásobníku a žádný prach se nedostává zpět do místnosti. Elektrický klepač je opravdu výkonný a výsledek je ve většině případů již na první pohled viditelný.

Hloubkové čištění koberců přírodním granulátem

Přírodní jemně vlhký granulát, jehož hlavním stavebním prvkem je přírodní celulóza je na suché čištění koberců velmi vhodný a má vynikajícími účinky na rozpouštění nečistot a je také vhodný pro důkladné a rychlé čištění částí i celých ploch koberců a textilních podlahovin. Je ideální pro intenzivní čištění všech materiálů, které jsou choulostivé na vlhkost a při konstrukcích a různých způsobech kladení (např. volně kladené, napínané, při použití vodou rozpustných lepidel a zdvojených podlah).

Díky této metodě hloubkového čištění koberců přírodním granulátem nehrozí žádné srážení nebo vlnění koberců. Podlaha není mokrá a je během čištění pochůzná. Zabraňuje také vzniku šedého závoje po čištění a zvýšenému opětnému ušpinění koberce. Barevná hloubka a svěžest koberce zůstane zachována. Díky optimálnímu rozdělení velikosti zrna nehrozí téměř žádná tvorba prachu jako u práškového čištění, kde u jemného syntetického prášku je obtížné jeho následné odstranění z koberce.

Přírodní granulát, který do sebe naváže nečistoty nezůstává po vyčištění ve vlákně a je velmi snadné rotačním strojem absolutně vysát. Přírodní granulát během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty a po čištění se nasbírá do sběračů stroje a na závěr se plocha  lehce rotačním luxem přesaje. Koberec poté příjemně voní, vlhkost v prostoru se nezvyšuje, nehrozí vznik plísní a je možné konečný výsledek čištění okamžitě zkontrolovat, což např. po mokrém čištění není možné.

Hloubkové čištění koberců přírodní granulátem či suchou pěnou je srovnatelně nákladné s ostatními metodami čištění a to pouze předpokladu, srovnáme-li ovšem správně technologicky provedené např. mokré extrakční čištění se suchým čištěním přírodním granulátem, zjistíme, že se dostaneme se na téměř shodné náklady jak za materiál, tak práci – tedy za m2 plochy.

Čištění koberců přírodním granulátem zcela zajišťuje bezpečnost technologického procesu čištění a minimalizaci poškození např. barevnosti vlákna  neb přírodní granulát je pH neutrální s hodnotou PH 7 (tato hodnota je zcela optimální pro mnohé koberce včetně vlny) a díky této vlastnosti nepoškozuje výrobní protišpinivou úpravu vlákna.

Hloubkové čištění koberců přírodním granulátem umožňuje koberci zůstat během čištění pochůzný a nedochází tak k žádnému chemickému vypařování a ihned po skončení čištění je opět připraven k používání.

Hloubkové čištění koberců

Hloubkové čištění koberce může být takto prováděno tak často, jak je potřeba a není nutné se obávat poškození vlákna. Čištění granulátem lze v případě potřeby provádět i lokálně a plocha nemusí být čištěna tzv. ode zdi ke zdi. Při technologii válcového rotačního stroje a granulátu dochází při čištění k regeneraci vlákna a především na velmi zatěžovaných místech k narovnání sešlapaného vlákna koberce a tím se dlouhodobě udržuje hodnota a kvalita koberce.

Největší předností hloubkového čištění koberců přírodním granulátem je fakt, že redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny v průměru o 80 %. Toto tuto metodu staví na vrchol technologické špičky mezi současnými metodami čištění koberců.  Suchá metoda čištění koberců především vyniká tam, kde probíhá každodenní provoz a není možné odstavit prostor na několik dnů – hotely, restaurace, kanceláře apod. Je účinné, hygienické, ekologické a ekonomické.

Hloubkové čištění koberců suchou pěnou

Hloubkové pěnové čištění koberců provádíme s tzv. suchou pěnou s vynikajícím čistícím účinkem pro šetrné a vůči barvám a vláknu ohleduplné šamponování textilních podlahovin z přírodních vláken, čalounění a potahů stěn. Obsahuje vysoce kvalitní aktivní čistící substance a speciální Anti-Soiling komponenty, které zabraňují zvýšenému opětovnému znečištění ošetřené plochy. Námi používaná kvalitní suchá pěna neobsahuje bělidla ani optické zjasňovače, nezpůsobí žádné změny barev.

Metoda suché nebo krystalické pěny je založena na principu tzv. metody Mikroenkapsulace.  Tento proces je založen na vytváření polymerní schránky okolo kapek nebo částic materiálu jádra. Výsledným produktem jsou tak zvané mikrokapsule . Ty jsou definovány jako částice kulovitého nebo nepravidelného tvaru o velikosti v rozmezí asi 50 až 2000 μm nebo větší, které se skládají z inertního polymerního základu (schránka, stěna) a aktivní složky ( jádro).  Tyto částice do sebe vtahují nečistoty z vlákna koberce a následně jsou vysáty rotačním strojem či separační vysavačem.

Hloubkové pěnové čištění koberců provádíme pro tyto typy koberců do výšky vlasu 10mm:

 1. Umělé koberceHloubkové čištění koberců
 2. Zátěžové koberce
 3. Koberce z krátkým chlupem
 4. Koberce s kobinovaného materiálu
 5. Velurové koberce
 6. Syntetické koberce
 7. Smyčcové koberce s nízkým chlupem
 8. Vlněné koberce
 9. Perské koberce
 10. Hedvábné koberce

Tato metoda hloubkového pěnového čištění koberců není vhodná pro hrubé smyčkové koberce. Použitelnost na vpichované koberce, kugelgarn, berber, vlněné a sisalové koberce je možná, je nutno ovšem vyzkoušet vždy u konkrétního objektu a typu koberce.

Hloubkové pěnové čištění koberců je založeno na metodě Dry-Foam™.  Základem systému je přírodní suchá pěna, jenž je vyráběna až z 98% přirodních materiálů a tudíž neobsahuje fosfáty, je PH-neutrální a vyrobena na bázi přírodních nosičů. Suchá pěna je do kobercového vlákna zapracovávána speciální zpěňovacím rozprašovačem a následně zapracována speciálním rotačním systémem dvou rotujících kartáčů. Následně dochází k vysychání pěny a mikro enkapsulačnímu procesu uvolňování nečistot s částicemi pěny. Po tomto procesu je špína uzavřena v jádru mikročástic a tyto jsou následně vysáty rotačním separačním strojem.

Hloubkové čištění koberců

Hlavní přednosti hloubkového pěnového čištění metodou Dry-Foam™:

 1. Pěna během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty.
 2. Ihned po čištění je odsána a sesbírána vakuovým strojem.
 3. Koberec je ihned po sesbírání pěny v některých případech vysáván.
 4. Koberec příjemně voní a nehrozí výskyt plísní a vlhkosti.
 5. Úspěšnost a výsledek čištění a práce lze zkontrolovat okamžitě po čištění.
 6. Dlouhodobější trvanlivost vyčištěného stavu koberce vs. extrakční čištění.
 7. Koberec zůstává během čištění pochůzný.
 8. Nedochází k žádnému chemickému vypařování.
 9. Suchá pěna redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny.
 10. Přírodní suchá pěna je PH neutrální a nedochází k poškození vlákna.
 11. Suché pěnové čištění nepoškozuje výrobní protišpinivou úpravu vlákna.
 12. Koberec je možné ihned naimpregnovat a konzervovat, jelikož je suchý.

Posledním avšak velmi důležitým faktorem výhody suchého pěnového či granulátového čištění koberců je fakt, že takto vyčištěné koberce je možné velmi rychle ošetřit a uzavřít proti opětovnému špinění speciální nano vodoodpudivou impregnací, která proniká do vnitřku vlákna a vytváří tak kolem vlákna z vnějšku nepropustnou ochrannou vrstvu.

Horkovodní a parní antibakteriální čištění koberců

Hloubkově znečištěné koberce jsou v rámci námi nabízených služeb ve většině případů hloubkově čištěny profi přístroji s využitím horké vody či vlhké páry. Při čištění koberců a textilií výsledek čištění zlepšen používáním horkého roztoku místo roztoku pokojové teploty. Přesné testy ukázaly, že čištění koberců s roztokem jen o 10 °C teplejším než je pokojová teplota, přináší výsledek, kterého je u běžného čištění dosaženo až napodruhé. Profi horkovodní a parní systém STEAM PRO s okamžitým ohřevem vody umožňuje disponovat s horkou vodou ihned po zapnutí přístroje. Není třeba dlouho čekat, než se ohřeje roztok v celé nádrži a tak pracujeme s horkou vodou či vlhkou párou kontinuálně.

Profesionální kobercové horkovodní a parní extraktory STEAM PRO se v celosvětovém pojetí řadí mezi absolutní špičku. Již několikrát získaly prestižní zlaté ocenění, které každoročně uděluje americký „The Carpet and Rug Institute“. Tato nezávislá organizace posuzuje kobercovou čisticí techniku od mnoha výrobců a vyhodnocuje jednotlivé produkty podle kritérií, mezi které se řadí mimo jiné účinnost sání, schopnost zanechávat vyčištěný povrch co nejsušší, hlučnost nebo šetrnost vůči čištěnému povrchu.

Hloubkové čištění koberců těmito profesionálními přístroji, jenž jsou vybaveny interním tepelným výměníkem, který má čisticí roztok na 80 stupňů Celsia, dokáží díky ohřevu se zvýšit chemickou reakci, která působí na čištěný textilní povrch mnohem účinněji než zastudena. Vysávání aplikovaného roztoku obstarává vysoce výkonný sací motor, který vyvíjí podtlak až 30,4 kPa. Nádrže na roztok a nečistoty poskytují kapacitu téměř 50 litrů a 5 metrů dlouhé hadice, tudíž stroje jsou obsluhovány v širokém rádiusu bez mnoha přechodů čištění koberců.

Hloubkové čištění koberců

Parní čištění koberců s použitím účinné certifikované chemie Prochem Professional™ nabízíme na silně zamaštěné koberce. Čištění párou má spoustu výhod. V prvé řadě je parní čištění ekologické, nezatěžuje životní prostředí hlavně díky tomu, že k čistění párou nejsou potřeba žádné chemické čistící prostředky. Do parního čističe lijeme pouze čistou vodu, kterou stroj změní v páru a ze speciálního zásobníku je přimíchána šetrná chemikálie pro desinfekci vlákna. Pára vychází ze stroje vlhká a pod tlakem. Další velkou výhodou parního stroje je možnost hloubkového čištění.

Při hloubkovém čištění koberců vlhkou a horkou párou, která  se snadno dostane do hloubky materiálů a spolehlivě zničí všechny choroboplodné zárodky a bakterie a to i díky vysoce účinné chemikálii absolutně reagující s teplotou horké páry. Čištění párou je snadné, rychlé a kvalitní a je velmi často používáno jako dílčí krok v rámci celostní kůry a více stupňového hloubkového čištění koberců.

Hloubkové čištění koberců a impregnace

Impregnace a ochrana vyčištěných koberců je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu koberce.

Impregnace koberců je prováděna buď ruční nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. Strojní metodu postřiku provádíme patentovaným systémem WAGNER ©.

Hloubkové čištění koberců

Nano Textilní vodní impregnační nano-přípravek  je naší firmou používán jako impregnace  pro textil a koberce. Jedná se o  transparentní  impregnační  nátěr  na  bázi  nanočástic,  který  vytváří  vysoce  hydrofóbní  ochranu  textilu  a  kůže. Ošetřený materiál je paropropusný – prodyšný a  chrání před vnějšími vlivy jako např. jsou: špína, voda a jiné kapaliné látky. Provedená aplikace je zcela bez zápachu, chemicky odolná proti přípravkům do hodnoty pH13, plně transparentní bez viditelné vrstvy.

Nano impregnací koberce je vlákno obaleno neviditelným ochranným filmem, který mu dodává silně hydrofobní vlastnost. Díky změně povrchového napětí vyperlí tekutiny od vlákna pryč a nečistota nemůže přilnout k vláknu.

Hloubkové čištění koberců

Nano impregnace má vynikající přilnavost na všechny druhy látek z přírodních a umělých vláken, čalouněné sedací soupravy, koberce, oblečení, potahy autosedadel, plátěné střechy kabrioletů a mnoho jiného.
Nano impregnace koberců vždy probíhá v neředěném stavu. Impregnovaný materiál musí být dostatečně nasycen (dokonale vlhký) proto používáme na hutnější materiály či větší plochy patentovaný strojní systém WAGNER©. Po kompletním zesíťování, které probíhá 24 hodin, je impregnace spojena s materiálem a dostává svůj plný ochranný účinek. Na obzvláště zatěžovaná místa provádíme aplikaci dvakrát. Opakováním se účinek produktu vylepšuje. Před používáním je doporučeno naimpregnovaný materiál minimálně 4 hodiny, podle možnosti přes noc, zaschnout.

Ceník profesionálních služeb

 • od 16,- Kč bez DPH per m2 | rotační klepaní koberce elektro klepacím strojem
 • od 16,- Kč bez DPH per m2 | před sprejování koberce speciálními čističi
 • od 40,- Kč bez DPH per m2 | horkovodní a parní čištění koberců
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | suché čištění koberců přírodním granulátem
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | pěnové čištění koberců suchou pěnou
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 | nano impregnace koberce
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.