Úklid kanceláří a firem

Úklid kanceláří Praha, úklid kanceláří, úklid kanceláře, úklid kancelářských budov, jednorázový úklid kanceláří, vánoční úklid kanceláří, jarní úklid kanceláří, úklid kanceláří po řemeslnících, úklid kanceláří po stěhování,  úklid kanceláří po oslavě jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin od Vaší objednávky v rámci Prahy a České republiky.

Úklid kanceláří a firem

Potřebujete zajistit důkladný úklid kanceláří či kancelářských prostor ve Vašem regionu?

Úklid kanceláří Praha a okolí, úklid kanceláří Mělník, úklid kanceláří Česká lípa, úklid kanceláří Mladá Boleslav, úklid kanceláří Liberec, úklid kanceláří Ústí nad Labem, úklid kanceláří Děčín, úklid kanceláří Kladno, úklid kanceláří Benešov, úklid d kanceláří Beroun, úklid kanceláří Brno, úklid kanceláří Plzeň a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Profesionální úklid kanceláří je prováděn různými metodami dle typu úklidu a různých typu povrchů. Naše metody se zakládají na kvalitních a prověřených úklidových prostředcích s použitím moderní a účinné úklidové techniky renomovaných značek.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech metodiky úklidu, čištění koberců, čištění sedaček a čalounění, čištění a údržby podlah, dřevěných podlah, čištění a impregnace kůže, nano-čištění a nano-impregnace povrchů.

Úvodní informace o úklidu kanceláří

Úklid kanceláří naše firma zajišťuje pro naše klienty v rámci dlouhodobé spolupráce několikrát za rok. NebudemeVás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a úklidu od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech – pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. Uvažujte o tom, jak jste třeba limitováni časem. Takovou kancelář 200m2 kompletně vygruntovat včetně mytí oken zabere zhruba 24 hodin čistého času. Máte opravdu chuť celé dva dny strávit nad úklidem? Po pár hodinách začnete přemýšlet nad prioritami a méně důležité věci začnete vynechávat… S naší firmou Úklid Express®  máte o komplexní úklid postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte uklizeno v každém detailu a to za jediný den.

Na úklid je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase včetně ostatních pracovníků. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na úklid jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Objednávka úklidu kanceláří

Objednávka úklidu kanceláří předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně úklid objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky úklidu a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky a specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místaÚklid kanceláří a firem
 2. Velikost a plocha prostoru
 3. Čas a preferovaný termín realizace
 4. Rozsah úklidu – přehled požadovaných úkonů
 5. Typ oken ( plastová, dřevěná, špaletová aj.)
 6. Doplňkové služby – čištění nábytku či koberců aj.
 7. Specifikace podlahových materiálů (dřevo, lino aj.)
 8. Speciální či nadstandardní úkony – impregnace aj.

Cenová nabídka úklidu kanceláří

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se prostor nachází a domluvit se na odhadu počtu hodin, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Úklid kanceláří a následná cenová nabídka vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaÚklid kanceláří a firem
 2. Počet pracovníků
 3. Počet hodin (vždy odhad)
 4. Cena kč / hod
 5. Cena kč /m2
 6. Doprava
 7. Speciální čističe či impregnace
 8. Doplňkové služby (čištění koberců aj.)
 9. Předběžná konečná částka

Úklid kanceláří a administrativních prostor mám své specifika. Je velice důležité říci, že námi zaslaný a kalkulovaný předběžný počet hodin vychází z našich dlouholetých zkušeností a ve většině případech se nám daří avizované časové rozmezí dodržet. Jsou však vyjímky, které je potřeba vzít v potaz a stává se, že naši pracovníci Vás během průběhu úklidu mají povinnosti upozornit na případný nárůst počtu hodin. Toto může způsobit hned několik faktorů např. vysoce odolná nečistota, značné množství prachu, opakované vysávání, vysoká mastnota aj.

Cenová nabídka (hodinová sazba) vždy zahrnuje základní čistící a úklidové přípravky pro běžný úklid, použití vlastní úklidové techniky. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek.  Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li je budou případně použity.

Metodika a systém úklidu kanceláří 

Úklid kanceláří  a Vašeho pracoviště je pro nás profesionální záležitostí. Jsme si této skutečnosti plně vědomi. Z tohoto důvodu v této sekci zabývající se úklidem kanceláří naleznete základní informace o metodice a systému úklidu Vašeho pracovního prostředí.

Úklid kanceláří a pracovních prostor se řídí jednoduchými pravidly a postupy:

 1. Zmapování celkového prostoru a zpřesnění odhadu času.
 2. Odprašnění povrchů a podlah, oken a nábytku, osvětlení, obrazů, dveří , topení.
 3. Speciální odprašnění a mytí lustrů a atypického osvětlení
 4. Mytí oken a rámů, parapetů, žaluzií.
 5. Úklid koupelen, WC a sociálního zařízení
 6. Úklid kuchyně (dle zadání) včetně spotřebičů a zařízení.
 7. Mytí a leštění podlah, setření a doleštění povrchů a nábytku aj.
 8. Doplňkové služby – čištění koberců, sedaček, čalounění, voskování podlah aj.
 9. Finální kontrola a doladění detailů prováděných úkonů.
 10. Předání zakázky a vyúčtování se zákazníkem.

Pro kvalitní úklid Vaší kanceláře jsou naši pracovníci vybaveni kvalitními úklidovými pomůckami a technikou. V jednoduchosti je krása a tak i naši pracovníci nemají víc než opravdu potřebují. Důležité je říci, že to málo co potřebují musí a je kvalitní a funkční pomůcka či technika.

 1. Vodní vysavač na suché a mokré vysávání včetně extrakčního-mokrého čištěním povrchů, koberců a sedaček.
 2. Profoi
 3. Kvalitní teflonové houbičky zn. Vileda (nenepoškrábou a jsou velmi účinné).
 4. Poctivé husté mikroutěrky pro stírání a leštění povrchů.
 5. Kartáče a rýžáky
 6. Parní čistič
 7. Přípravky na čištění – desinfekci – leštění
 8. Schůdky a stěrky na okna

Úklid kanceláří a firem

Úklid kancelářía odprašnění povrchů vyžaduje důslednost a jasné stanovení priorit co vše je zapotřebí odprašnit a především kvalitní úklidovou techniku. Naše firma pracuje s profi úklidovou technikou EcoLux od britské firmy Vax Professional™. Odprašnění povrchů probíhá podtlakovým sáním proudu vzduchu, který je promýván velkým množstvím vody a zvedá se jako gejzír až k separátoru. Separátor oddělí alergeny,spory plísní, choroboplodné zárodky i prachová částice a zapere je do vody, se kterou je vylijeme.  Vysání touto metodou je vysoce efektivní.

Opravdu pořádný úklid –  sedací soupravy jsou vysáté, police a závěsy zbaveny prachu, kůže na křeslech se leskne, podlaha voní čistotou. Ale k tomu, aby byl skutečně zdravý, se musíte postarat také o některé opomíjené oblasti. Spory hub, poletující ve vzduchu, se dostávají dovnitř okny a dveřmi a mohou si najít příznivé místo pro svůj růst v některých vlhkých částech bytu. Plísně se tak usadí na proutěném košíku, koberci, potahové látce, na pohovce a všech vycpaných předmětech.

Plísně mohou být také mnohem nenápadnější, uvolňovat velký počet spor, které mohou mít vliv na kvalitu ovzduší. Najdeme je v zemině u pokojových květin, která je jejich přirozeným substrátem, na rubové straně tapet, nad falešným stropem nebo na nábytku. Stejně jako u roztočů, je nezbytně nutné pečlivě všechny povrchy desinfikovat bakteriocidní prostředky a následně povrchy ošetřit vhodnými přípravky na dřevo aj.

Úklid kanceláří a kancelářských prostor v případě většího znečištění např. po rekonstrukci kanceláří či stavebních úpravách většinou vyžaduje také použití profesionálních vysavačů SOTECO či Vax Professional™, které jsou vybaveni na vysávání nesmáčivého jemného prachu aj jiných hrubších částic. Vysavače disponují silnými a účinnými hepa filtry, které se po každé akci mění a jsou schopni odstranit velké množství stavebních a prachových nečistot. Následně přicházejí na řadu vodní vysavače, určeny k perfektnímu dočištění.

Mytí oken v rámci úklidu kanceláří metodou Ergotec NINJA™ provádí naše firma rychlým a odborným způsobem bez znečištění okolního prostředí . Mytí oken po malířích či řemeslnících vyžaduje šetrné očištění stavebních nečistot speciálními žiletkami se speciálním držátkem. Při mytí oken automaticky provádíme čištění rámů včetně vnitřního parapetu.

Mytí oken, antibakteriální úprava prostřednictvím tablet Unger včetně desinfekce rámů, redukce a odstranění plísní zajišťujeme kombinací fungicidních antibakteriálních přípravků a parního čištění a to zvláště v případě některých druhů penicilínů, Trichoderma viride, Aspergillus versicolor nebo Stachybotrys chartarum, které jsou typické pro vlhké prostory.

Spory hub poletující ve vzduchu, se dostávají dovnitř okny, kde se usazují.  Všimneme si jich kvůli jejich zatuchlému pachu nebo načernalým skvrnám, které vytvářejí houby na mokrém místě nebo na horní části zdi a rámů oken a to především v rozích. Ale plísně mohou být také mnohem nenápadnější, uvolňovat velký počet spor, které mohou mít vliv na kvalitu ovzduší.  Metoda parního čištění rámů, žaluzií v případě náročnějšího znečištění je velmi vhodná a především účinná, rychlá a efektivní.

Čištění horizontálních žaluzií je prováděno patentovaným systémem AIRDUSTER, díky kterému se 8cm dlouhé štětiny rotačního kartáče s vestavěným odsáváním dostanou na všechny méně dostupné místa jednotlivých lamel. Pro čištění horizontální žaluzií jsou používány antialergenní speciální roztoky a pěny, jelikož většina žaluzií je umístěn u okna a tak prostřednictvím těchto roztoků předejdeme šíření alergenních látek v prostoru.

Čištění vertikálních textilních žaluzií je velice důležitá součást úklidu kanceláří. Žaluzie pohlcují prach a bakterie obdobně jako kterékoliv jiné textilie (koberec, záclony, apod.), proto je třeba zajistit jejich čištění v pravidelných intervalech. Usazený prach ničí strukturu látky či lamely a právě čištěním výrazně prodloužíte jejich životnost a hlavně propustnost pro světlo.Čím déle na žaluziích ulpívá prach a mastnota, tím déle samozřejmě trvá proces čištění žaluzií.

Technika  čištění vertikálních textilních žaluzií

Britský vakuový systém Vax Professional™ díky  patentované metodě jemných rotačních kartáčů určených speciálně na textilní materiály bezkonkurenčně odstraní usedlý prach, mastnotu, zašlou špínu, z povrchu textilních žaluzií. Následně vakuová metoda vaxing nebo-li hloubkové propírání vlákna či materiálu žaluzie, dokáže opravdové zázraky. Propláchne po tlakem mikropóry žaluzie a díky 95% procentnímu vakuovému podtlaku odsaje všechny nečistoty zpět do zásobníku vysavače. Pro čištění textilních žaluzií jsou používány antialergenní speciální roztoky, jelikož většina žaluzií je umístěn u okna,  tak prostřednictvím těchto roztoků předejdeme šíření alergenních látek v prostoru.

Úklid kanceláří a firem

Úklid kanceláří vyžaduje důkladný  úklid a čištění sociálního zařízení, koupelny a WC a bývá v  rámci úklidu kanceláří jedním z časově náročnějších úkonů. Koupelna a toaleta jsou místem, kde se nám nejvíce drží bakterie, plísně, prach, vlhkost aj. Velmi účinnou metodou jsou antibakteriální prostředky v kombinaci a užitím parní techniky čištění metodou Monster.

Úklid koupelny a WC zahrnuje:

 1. kompletní odprašněníÚklid kanceláří a firem
 2. odstranění plísní, nečistot, pachů
 3. parní čištění spár a záhybů
 4. umytí obkladů a nábytku
 5. odstranění vodního kamene
 6. vyčištění sprchového koutu
 7. vyleštění baterií  a zrcadel
 8. antibakteriální umytí povrchů a podlahy

Úklid koupelny a toalet se řídí naším interním heslem “NEJPRVE ČISTIT, POTOM DEZINFIKOVAT”.Tajemství profesionálů na úklid koupelny a WC spočívá v tom , aby alespoň tato  náročná práce byla co nejúčinnější.

Sifony umyvadel, WC mísy, bidety jsou nádržemi zárodků, protože ty jsou ve vlhkém prostředí v kontaktu se stolicí, která je, a to i v případě, že nejste nemocní, bohatá na mikroorganismy. To dobře víme a přitom na druhou stranu zapomínáme na ty, které se rozšířily, prostřednictvím rukou, na klikách dveří, na vodovodním kohoutku, kterého se dotknete předtím, než si umyjeme ruce, na stěně vany, na dně sprchového koutu, na plastovém závěsu. Jsou přítomni také v koši s prádlem, na ručnících a na šňůře na sušení prádla. To znamená, že hygienické čištění zahrnuje celou místnost, podlahu, zdi, včetně nábytku.

Je naprosto zbytečné dezinfikovat dřív, než vše vyčistíme. Je třeba si uvědomit, že antibakteriální prostředek nemůže „sterilizovat“ nános organického materiálu. Tento nános se musí nejprve odlepit, rozdělit na části a odstranit. To je úkol čisticích prostředků, které, díky svému povrchového pnutí, způsobí, že je voda lepším smáčedlem, což jí umožní proniknout do špíny, rozložit ji a potom ji rozptýlit, velmi často napěněním. Tato činnost musí vždy předcházet dezinfekci.

Úklid kanceláří a firem

Úklid kuchyně patří k časově nejnáročnějším úkonům a to leckdy vytíží ne jednoho pracovníka na celou dobu celkového úklidu. Průměrná doba od základního povrchového úklidu kuchyně a kuchyňské linky je od cca 1,5hod a výše. Celková čas strávený pracovníkem záleží na stavu znečištění, rozmanitosti kuchyňské linky, počtu spotřebičů, velikosti linky aj.

Úklid kuchyňské linky a kuchyně zahrnuje:

 1. kompletní odprašnění venek | vnitřekÚklid kanceláří a firem
 2. odstranění plísní, nečistot, pachů a mastnoty
 3. parní čištění spár a obkladů
 4. umytí nábytku venek | vnitřek
 5. odstranění vodního kamene
 6. vyčištění spotřebičů a ledničky
 7. odmaštění nerezů a vyleštění nerezů
 8. závěrečná desinfekce povrchů a spotřebičů
 9. vyleštění povrchů včetně impregnace

Úklid kuchyně je vhodně nepodceňovat a dát našim pracovníkům prostor. Je totiž dobré mít na vědomí, že vyjma obsahu konzerv je všechno, co přinesete do kuchyně, nosičem mikroorganismů. Některé z nich jsou spíše neškodné, jiné mohou způsobit, že onemocníte. Aby vaše kuchyně zůstala zdravá, je důležité upravit vaše požadavky na hygienu podle potravin, které vaříte.

Bakterie schopné vyvolat nemoci se vyskytují i v nejlépe udržovaných kuchyních. Základem je zabránit jim v množení. Kromě salmonel jsou hlavní intoxikace nebo potravinové infekce způsobeny Staphylocokem aureus, Clostridiem botulinum, Clostridiem perfringens. Voda a čisticí prostředky nemohou k jejich odstranění stačit. Aby bylo dosaženo významného snížení jejich výskytu, je třeba vždy používat bakteriocidní prostředky.

V praxi to neznamená, že jsou antibakteriální prostředky určené k nahrazení čisticích prostředků ve všech případech. Na druhou stranu je vhodné použít prostředek tohoto typu minimálně jednou denně na pracovní plochu a to hlavně po zpracování potravin jako jsou vejce nebo drůbež, syrové maso nebo zelenina umazané od hlíny.

Úklid podlah většinou je poslední fází úklidu kanceláří a kancelářských prostor. Všechny povrchy jsou osáty, umyty a doleštěny a zbývá již to nejpodstatnější – vysát všechen prach a odstranit nečistoty z podlah, rohů a záhybů včetně následného vytření a suchého přeleštění podlah, plovoucích či dřevěných podlah, dlažeb či mramorů atd.

V rámci úklidu podlahy je používán bakteriocidní přípravek, jenž je PH neutrální a vhodný pro všechny povrchy. Velice důležité je také neopomenout na vyčištění spár (zde se osvědčuje metoda parního čištění). Následně je podlaha finálně ošetřena specifickým přípravkem dle typu povrchu podlahy – dřevo, lino, dlažba, kámen aj. Lze v případě zájmu klienta dlouhodobější ochranu podlahy nanesením vhodného impregnačního roztoku s následným zapracováním do povrchu podlahy.

Úklid kanceláří a firem

Strojový úklid podlah a schodišť naší firmy Úklid Express® je prováděn ekologicky šetrnou metodou  Twister Professional™.  Metoda Twister Professional™ jejíž úklidový systém využívá kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které podlahu čistí a leští v jeden moment, bez použití jakýchkoliv chemikálií je špičkou v oboru. Metoda umožňuje dosažení té nejvyšší možné účinnosti úklidu a čištění včetně odstranění skvrn a hlubokých nečistot.

Čištění koberců a čalouněného nábytku provádí naše firma patentovanou metodou Vax Professional™.   Metoda Vaxing ™ je patentované hloubkové propírání a sušení ve vaxingové (vakuové) hlavici, dokonale odstraní veškeré nečistoty pomocí turbulentního proudění čistícího roztoku mezi rozvibrovanými kobercovými vlákny s následným 93% vysušením. Vaxingový proces probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 45 minut se můžete projít po nadýchaném, voňavém, zcela čistém a suchém koberci. Navíc nehrozí sražení vlákna a odpadá nutnost přenášení nábytku.

Mytí osvětlení včetně kompletního odprašnění je vnímáno jako doplňková služba, nicméně leckdy velice důležitá. Mnoho firem dlouhodobě neřeší ulpívající prach na horních částech osvětlení, čištění a umytí lustrů. Díky tomu k dochází ve většině případů k příjemnému překvapení, co všechno se podařílo z osvětlení odstranit.  Největší “opomínkou” bývají stropní závěsné ploché  svítidla, na jejich horní části je mnoho prostoru, kde se usazuje prach ve a to ve více vrstvách.

Čištění křištálových lustrů a svítidel probíhá třífázově. Během samotného čištění je dvojnásobně zajištěna ochrana podlahových krytin a věcí kolem proti ostřiku, tj. záchytným košem bezprostředně pod lustrem a následně podlahovou fólií se savým papírem.

LCD monitory jsou běžnou výbavou kancelářských počítačových sestav. I o ně je však třeba správně pečovat, aby jejich obraz nebyl znehodnocený poškozeným či znečištěným povrchem.

Čištění monitorů používáme speciální ubrousek z mikrovlákna. Běžné ubrousky nebo hadříky zanechají na monitoru vlákna a nikdy nedocílíte naprosto čistého povrchu. K navlhčení ubrousku využíváme speciální nano přípravek pro LCD displeje. Pro těžko přístupná místa jako rohy a plastové okraje využíváme k čištění speciální tyčinky.

K čištění klávesnic a stolních telefonů je používán vakuový vysavač se speciálním nástavcem s jemnými štětinkami, které bezpečně a důkladně osají všechny části klávesnice a stolního telefonu. Klávesnice je následně ošetřena antibakteriálními ubrousky se samoleštícím efektem.

Ceník profesionálních služeb

 • od 199,- Kč bez DPH per pracovník včetně úklidové techniky
 • 16,- Kč bez DPH per m2 | klepaní koberce elektro klepacím kartáčem
 • 22,- Kč bez DPH per m2 | mokré – extrakční čištění koberců
 • 45,- Kč bez DPH per m2 | vakuové rotační čištění koberců
 • 60,- Kč bez DPH per m2 | suché pěnové čištění koberců
 • 95,- Kč bez DPH per m2 | horokovodní pěnové – vakuové čištění koberců
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 | impregnace koberce
 • 65,- Kč bez DPH per sedací místo | klepaní sedačky, křesel a židlí elektro klepacím kartáčem
 • 130,- Kč bez DPH per sedací místo | mokré čištění sedačky, křesel (bez čistících roztoků)
 • 65,- Kč bez DPH per sedací místo | mokré čištění židlí (bez čistících roztoků)
 • 369,- Kč bez DPH per sedací místo | hloubkové vakuové čištění sedaček, křesel
 • 369,- Kč bez DPH per sedací místo | suché pěnové čištění sedaček, křesel
 • 850,- Kč bez DPH per sedací místo | horkovodní pěnové vakuové čištění sedaček, křesel a židlí
 • 850,- Kč bez DPH per sedací místo | suché vakuové čištění horkou pěnou – sedaček, křesel a židlí
 • od 100,- Kč bez DPH per sedací místo | impregnace sedačky
 • od 85,- Kč bez DPH per sedací místo | aromatizace a antibakteriální ochrana textilií
 • od 4,- Kč bez DPH per m2 | strojové mytí podlah
 • od 55,- Kč bez DPH per strojové čištění podlahy a spár, impregnace podlahy a spár
 • od 70,- Kč bez DPH per m2 | horkovodní tlakové parní čištění podlah a spár
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.