Suché čištění koberců

Suché čištění koberců, čištění koberců suchou cestou, práškové čištění koberců, pěnové čištění koberců, čištění koberců suchou pěnou, parní čištění koberců, suché čištění koberců přírodním granulátem, rotační a kartáčovací suché čištění koberců, přírodní ekologické čištění koberců, bez chemické čištění koberců, šetrné čištění koberců včetně ochranné nano impregnace koberců jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin od Vaší objednávky v rámci Prahy a České republiky.

Naše firma je certifikovanou odborně prováděcí firmou profesionálního čištění a ochrany textiílí, čalounění a koberců britského profesionálního systému čištění Prochem Professional™.

Suché čištění koberců

Potřebujete zajistit odborné vyčištění koberců suchou cestou ve Vaší domácnosti, bytě, domě, kancelářích či obchodních prostorách ve Vašem regionu?

Suché čištění koberců Praha, suché čištění koberců Brno, suché čištění koberců Plzeň, suché čištění koberců Mělník, suché čištění koberců Česká lípa, suché čištění koberců Mladá Boleslav, suché čištění koberců Liberec, suché čištění koberců Ústí nad Labem, suché čištění koberců Děčín, suché čištění koberců Kladno, suché čištění koberců Benešov, suché čištění koberců Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Čištění koberců je prováděno různými metodami dle typu a materiálu koberce. Naše metody se zakládají na kvalitních a prověřených čistících prostředcích s použitím moderní a účinné úklidové techniky renomovaných značek CARPETLIFE, SEBO, Dr. Schutz Professional™, LINDHAUS.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech metodiky úklidu, čištění koberců, čištění sedaček a čalounění, čištění a údržby podlah, dřevěných podlah, čištění a impregnace kůže, nano-čištění a nano-impregnace povrchů.

Čištění koberců suchou cestou a úvodní informace

Suché čištění koberců je pro naši firmu dlouholetou praxí. NebudemeVás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a suché čištění koberců od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše pak mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší firmou Úklid Express®  máte o komplexní odborné čištění koberce suchou cestou postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte koberce opravdu důkladně vyčištěny a provoněny.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na čištění a úklid koberců jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Suché čištění koberců

Objednávka suchého čištění koberců

Objednávka čištění koberců suchou cestou předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně suché čištění koberců objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky suchého čištění koberců a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místaSuché čištění koberců
 2. Plocha koberce a rozsah znečištění
 3. Materiál a typ koberce
 4. Doplňkové služby – klepání, impregnace
 5. Čas a preferovaný termín realizace

Cenová nabídka čištění koberců suchou cestou

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se koberec nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení čištění koberců suchou cestou vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místaSuché čištění koberců
 2. Počet pracovníků
 3. Odhad počtu m2
 4. Cena kč /m2
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka čištění koberců suchou cestou vždy zahrnuje základní ekologické čistící přípravky a granulát s  použitím vlastní úklidové techniky. Cena může být upravena, jelikož se na koberci může vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota aj. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek.  Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.

Suché čištění koberců

Suché čištění koberců a technické informace

Metod čištění koberců je několik – mokré extrakční čištění, šamponování, čištění pěnou nebo padem z mikrovlákna a také suchým přírodním granulátem či suchou přírodní pěnou.  Tyto dvě poslední technologie jsou tou nejmodernější ekologicky šetrnou technologií v dnešní době, která dokáže velmi překvapit svými výsledky a jednoznačnými výhodami ve srovnání s ostatními metodami.

Čištění koberců suchou pěnou nebo přírodním granulátem má jasné zákonitosti a pravidla. Bohužel koluje obecná představa o tom, že vezmeme suchý prášek, posypeme jím koberec, lehce vetřeme do vlákna a budeme čekat na zázračné zmizení všech nečistot a skvrn. Takto suché čištění nefunguje. Rozhodující je nejenom kvalita použitého suchého granulátu, ale také dokonalé zapracování prášku do vlákna speciálním strojem se dvěma proti sobě rotujícími válcovými kartáči. Toto ideální spojení – kvalitní suchý extrakt a mechanická činnost rotujících válcových kartáčů – je rozhodujícím faktorem pro konečný výsledek. V praxi jsme se mnohdy přesvědčili o tom, že profesionálně provedené suché čištění je účinnější a výhodnější než mokré extrakční metody.

Suché čištění koberců pěnou nebo přírodním granulátem lze použít na všechny běžné druhy koberců. Pro zvolení vhodné metody je dobré si uvědomit zda jinými mokrými extrakčními metodami nemůžeme poškodit podloží či vlákno koberce.

Máme-li přistoupit k odbornému čištění koberce a zvolit správnou metodu, musíme si zodpovědět několik otázek:

 • Jaký́  je to  typ koberce a  jakou má nosnou mřížku? Pokud typ neznáme a nemůžeme zkontrolovat konstrukci, není dobré pouštět se do mokrého čištění.
 • Jakým způsobem je koberec položený? Je-li např. kladený volně nebo napínaný́, popř. je kladen na zdvojenou podlahu, nesmí se čištění mokrou extrakční metodou provádět.
 • Je koberec je celoplošně přilepený. Odolává použité lepidlo vodě? Pokud neodolává nebo to bezpečně nevíme, je velké riziko použít mokrou metodu čištění.

Ve všech výše uvedených případech ovšem můžeme bez nebezpečí použít čištění suchým přírodním granulátem. Je vhodné pro všechny typy koberců. Výjimku tvoří pouze speciální koberce z kokosu, juty, mořské trávy, rýžové slámy, papíru a bavlny.

Hlavní úvodním krokem před zahájením suchého čištění koberců ať metodou suchého přírodního granulátu či suché pěny nebo syntetického prášku je nutnost hloubkového odprášení vlákna koberce ideálně rotačním vodním separačním nebo sáčkovým strojem. Z tohoto důvodu našim klientům tento krok zajišťujeme použitím vysoce moderní technologie suchého vyklepání koberce vodním separačním vysavačem HYLA či SEBO. Veškeré nečistoty zůstanou zachyceny ve vodní nádrži či HEPA zásobníku a žádný prach se nedostává zpět do místnosti. Elektrický klepač je opravdu výkonný a výsledek je ve většině případů již na první pohled viditelný.

Suché čištění koberců přírodním granulátem

Přírodní jemně vlhký granulát, jehož hlavním stavebním prvkem je přírodní celulóza je na suché čištění koberců velmi vhodný a má vynikajícími účinky na rozpouštění nečistot a je také vhodný pro důkladné a rychlé čištění částí i celých ploch koberců a textilních podlahovin. Je ideální pro intenzivní čištění všech materiálů, které jsou choulostivé na vlhkost a při konstrukcích a různých způsobech kladení (např. volně kladené, napínané, při použití vodou rozpustných lepidel a zdvojených podlah).

Díky této metodě suchého čištění koberců přírodním granulátem nehrozí žádné srážení nebo vlnění koberců. Podlaha není mokrá a je během čištění pochůzná. Zabraňuje také vzniku šedého závoje po čištění a zvýšenému opětnému ušpinění koberce. Barevná hloubka a svěžest koberce zůstane zachována. Díky optimálnímu rozdělení velikosti zrna nehrozí téměř žádná tvorba prachu jako u práškového čištění, kde u jemného syntetického prášku je obtížné jeho následné odstranění z koberce.

Suchý granulát, který do sebe naváže nečistoty nezůstává po vyčištění ve vlákně a je velmi snadné rotačním strojem absolutně vysát. Suchý granulát během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty a po čištění se nasbírá do sběračů stroje a na závěr se plocha  lehce rotačním luxem přesaje. Koberec poté příjemně voní, vlhkost v prostoru se nezvyšuje, nehrozí vznik plísní a je možné konečný výsledek čištění okamžitě zkontrolovat, což např. po mokrém čištění není možné.

Suché čištění koberců

Suché čištění koberců přírodní granulátem či suchou pěnou je srovnatelně nákladné s ostatními metodami čištění a to pouze předpokladu, srovnáme-li ovšem správně technologicky provedené např. mokré extrakční čištění se suchým čištěním přírodním granulátem, zjistíme, že se dostaneme se na téměř shodné náklady jak za materiál, tak práci – tedy za m2 plochy.

Suché čištění koberců přírodním granulátem zcela zajišťuje bezpečnost technologického procesu čištění a minimalizaci poškození např. barevnosti vlákna  neb přírodní granulát je pH neutrální s hodnotou PH 7 (tato hodnota je zcela optimální pro mnohé koberce včetně vlny) a díky této vlastnosti nepoškozuje výrobní protišpinivou úpravu vlákna.

Suché čištění přírodním granulátem umožňuje koberci zůstat během čištění pochůzný a nedochází tak k žádnému chemickému vypařování a ihned po skončení čištění je opět připraven k používání.

Suché čištění koberců

Suché čištění koberce může být takto prováděno tak často, jak je potřeba a není nutné se obávat poškození vlákna. Čištění granulátem lze v případě potřeby provádět i lokálně a plocha nemusí být čištěna tzv. ode zdi ke zdi. Při technologii válcového rotačního stroje a granulátu dochází při čištění k regeneraci vlákna a především na velmi zatěžovaných místech k narovnání sešlapaného vlákna koberce a tím se dlouhodobě udržuje hodnota a kvalita koberce.

Největší předností suchého čištění koberců přírodním granulátem je fakt, že redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny v průměru o 80 %. Toto tuto metodu staví na vrchol technologické špičky mezi současnými metodami čištění koberců.  Suchá metoda čištění koberců především vyniká tam, kde probíhá každodenní provoz a není možné odstavit prostor na několik dnů – hotely, restaurace, kanceláře apod. Je účinné, hygienické, ekologické a ekonomické.

Suché čištění koberců suchou pěnou

Pěnové čištění koberců provádíme s tzv. suchou pěnou s vynikajícím čistícím účinkem pro šetrné a vůči barvám a vláknu ohleduplné šamponování textilních podlahovin z přírodních vláken, čalounění a potahů stěn. Obsahuje vysoce kvalitní aktivní čistící substance a speciální Anti-Soiling komponenty, které zabraňují zvýšenému opětovnému znečištění ošetřené plochy. Námi používaná kvalitní suchá pěna neobsahuje bělidla ani optické zjasňovače, nezpůsobí žádné změny barev.

Metoda suché nebo krystalické pěny je založena na principu tzv. metody Mikroenkapsulace.  Tento proces je založen na vytváření polymerní schránky okolo kapek nebo částic materiálu jádra. Výsledným produktem jsou tak zvané mikrokapsule . Ty jsou definovány jako částice kulovitého nebo nepravidelného tvaru o velikosti v rozmezí asi 50 až 2000 μm nebo větší, které se skládají z inertního polymerního základu (schránka, stěna) a aktivní složky ( jádro).  Tyto částice do sebe vtahují nečistoty z vlákna koberce a následně jsou vysáty rotačním strojem či separační vysavačem.

Suché pěnové čištění koberců provádíme pro tyto typy koberců do výšky vlasu 10mm:

 1. Umělé koberceSuché čištění koberců
 2. Zátěžové koberce
 3. Koberce z krátkým chlupem
 4. Koberce s kobinovaného materiálu
 5. Velurové koberce
 6. Syntetické koberce
 7. Smyčcové koberce s nízkým chlupem
 8. Vlněné koberce
 9. Perské koberce
 10. Hedvábné koberce

Tato metoda suchého pěnového čištění koberců není vhodná pro hrubé smyčkové koberce. Použitelnost na vpichované koberce, kugelgarn, berber, vlněné a sisalové koberce je možná, je nutno ovšem vyzkoušet vždy u konkrétního objektu a typu koberce.

Suché pěnové čištění koberců je založeno na metodě Dry-Foam™.  Základem systému je přírodní suchá pěna, jenž je vyráběna až z 98% přirodních materiálů a tudíž neobsahuje fosfáty, je PH-neutrální a vyrobena na bázi přírodních nosičů. Suchá pěna je do kobercového vlákna zapracovávána speciální zpěňovacím rozprašovačem a následně zapracována speciálním rotačním systémem dvou rotujících kartáčů. Následně dochází k vysychání pěny a mikro enkapsulačnímu procesu uvolňování nečistot s částicemi pěny. Po tomto procesu je špína uzavřena v jádru mikročástic a tyto jsou následně vysáty rotačním separačním strojem.

Hlavní přednosti suchého pěnového čištění metodou Dry-Foam™:

 1. Pěna během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty.
 2. Ihned po čištění je odsána a sesbírána vakuovým strojem.
 3. Koberec je ihned po sesbírání pěny v některých případech vysáván.
 4. Koberec příjemně voní a nehrozí výskyt plísní a vlhkosti.
 5. Úspěšnost a výsledek čištění a práce lze zkontrolovat okamžitě po čištění.
 6. Dlouhodobější trvanlivost vyčištěného stavu koberce vs. extrakční čištění.
 7. Koberec zůstává během čištění pochůzný.
 8. Nedochází k žádnému chemickému vypařování.
 9. Suchá pěna redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny.
 10. Přírodní suchá pěna je PH neutrální a nedochází k poškození vlákna.
 11. Suché pěnové čištění nepoškozuje výrobní protišpinivou úpravu vlákna.
 12. Koberec je možné ihned naimpregnovat a konzervovat, jelikož je suchý.

Posledním avšak velmi důležitým faktorem výhody suchého pěnového či granulátového čištění koberců je fakt, že takto vyčištěné koberce je možné velmi rychle ošetřit a uzavřít proti opětovnému špinění speciální nano vodoodpudivou impregnací, která proniká do vnitřku vlákna a vytváří tak kolem vlákna z vnějšku nepropustnou ochrannou vrstvu.

Suché čištění koberců a impregnace

Impregnace koberců je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu koberce, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpývají na povrchu koberce.

Impregnace koberců je prováděna buď ruční nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. Strojní metodu postřiku provádíme patentovaným systémem WAGNER ©.

Suché čištění koberců

Nano Textilní vodní impregnační nano-přípravek  je naší firmou používán jako impregnace  pro textil a koberce. Jedná se o  transparentní  impregnační  nátěr  na  bázi  nanočástic,  který  vytváří  vysoce  hydrofóbní  ochranu  textilu  a  kůže. Ošetřený materiál je paropropusný – prodyšný a  chrání před vnějšími vlivy jako např. jsou: špína, voda a jiné kapaliné látky. Provedená aplikace je zcela bez zápachu, chemicky odolná proti přípravkům do hodnoty pH13, plně transparentní bez viditelné vrstvy.

Nano impregnací koberce je vlákno obaleno neviditelným ochranným filmem, který mu dodává silně hydrofobní vlastnost. Díky změně povrchového napětí vyperlí tekutiny od vlákna pryč a nečistota nemůže přilnout k vláknu.

Nano impregnace má vynikající přilnavost na všechny druhy látek z přírodních a umělých vláken, čalouněné sedací soupravy, koberce, oblečení, potahy autosedadel, plátěné střechy kabrioletů a mnoho jiného.

Nano impregnace koberců vždy probíhá v neředěném stavu. Impregnovaný materiál musí být dostatečně nasycen (dokonale vlhký) proto používáme na hutnější materiály či větší plochy patentovaný strojní systém WAGNER©. Po kompletním zesíťování, které probíhá 24 hodin, je impregnace spojena s materiálem a dostává svůj plný ochranný účinek. Na obzvláště zatěžovaná místa provádíme aplikaci dvakrát. Opakováním se účinek produktu vylepšuje. Před používáním je doporučeno naimpregnovaný materiál minimálně 4 hodiny, podle možnosti přes noc, zaschnout.

Ceník profesionálních služeb

 • od 16,- Kč bez DPH per m2 | rotační klepaní koberce elektro klepacím strojem
 • od 16,- Kč bez DPH per m2 | před sprejování koberce speciálními čističi
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | suché čištění koberců přírodním granulátem
 • od 60,- Kč bez DPH per m2 | pěnové čištění koberců suchou pěnou
 • od 80,- Kč bez DPH per m2 | nano impregnace koberce
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.