Mytí a impregnace oken

Profi mytí oken, mytí oken Praha, mytí oken a rámů, mytí střešních oken, výškové mytí oken, čištění rámů, parní čištění oken, mytí parapetů, odstranění stavebních nečistot z oken, nano impregnace oken a skel  jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin od Vaší objednávky v rámci Prahy a České republiky.

Mytí a impregnace oken

Potřebujete zajistit kvalitní čištění a mytí oken, rámů a parapetů včetně impregnace Vašeho bytu, domu, kanceláří či prostor ve Vašem regionu? 

Mytí oken Praha a okolí, mytí oken Brno, mytí oken Plzeň, mytí oken Mělník, mytí oken Česká lípa, mytí oken Mladá Boleslav, mytí oken Liberec, mytí oken Ústí nad Labem, mytí oken Děčín, mytí oken Kladno, mytí oken Benešov, mytí oken Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Námi používané metody profesionálního čištění a mytí oken, rámů a žaluzií  jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných pomůcek včetně profesionálních renomovaných čistících a úklidových přípravků.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech metodiky úklidu, čištění koberců, čištění sedaček a čalounění, čištění a údržby podlah, dřevěných podlah, čištění a impregnace kůže, nano-čištění a nano-impregnace povrchů.

Úvodní informace o mytí oken

Mytí oken a čištění žaluzií je pro naši firmu dlouholetou praxí. NebudemeVás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme hospodyně a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a generálního úklidu od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní úklidovou firmu, je jisté, že vše je samozřejmě o lidech – pracovnících, kteří k Vám přijdou a tím i potažmo o úklidové firmě jako takové, mají obě strany oboustranně vyhráno. Uvažujte o tom, jak jste třeba limitováni časem. S naší firmou Úklid Express®  máte o komplexní umytí oken, rámů a žaluzií postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním pomůckám a úklidové technice máte umyty okna a rámy  v každém detailu. 

Na mytí oken je vedoucí pracovník povinen dorazit ve smluveném čase včetně ostatních pracovníků. V případě zpoždění je povinen minimálně 20 minut předem klienta informovat o zpoždění. Každý pracovník úklidu či čištění je povinen sdělit klientovi / zákazníkovi své jméno a řádně se představit. Při požádání klientem je povinen přeložit občanský průkaz.

Můžete se spolehnout, že všichni naši zaměstnanci, kteří k Vám přijdou na mytí oken jsou prověření, bezúhonní a spolehliví lidé. Zajišťujeme úklid domácnosti několika celebritám i předním politikům a jestliže oni nám umožní vstup do svého soukromí, nemusíte se obávat ani Vy. Veškeré důvěrnosti (osobního i obchodního charakteru), se kterými se pracovník setká, zůstávají pouze mezi ním a Vámi. Tyto skutečnosti neprobíráme ani v rámci firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Objednávka mytí oken

Objednávka mytí oken předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně mytí oken objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky mytí oken a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místa 
 2. Plocha oken a rozsah znečištěníMytí a impregnace oken
 3. Typ oken ( plastová, dřevěná, špaletová aj.)
 4. Mytí rámů a parapetů
 5. Čištění a mytí žaluzií 
 6. Výška oken 
 7. Střešní okna a umístění střešních oken 
 8. Impregnace skel a oken 
 9. Impregnace dřevěných rámů 
 10. Čas a preferovaný termín realizace 

Cenová nabídka mytí oken

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se prostor nachází a domluvit se na odhadu počtu hodin, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Mytí oken a cenová nabídka vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Počet pracovníkůMytí a impregnace oken
 3. Počet hodin (vždy odhad)
 4. Cena kč / hod
 5. Cena kč /m2
 6. Doprava
 7. Speciální čističe či impregnace
 8. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 9. Předběžná konečná částka

Mytí oken je ve veštšině případů akce na jeden dne a lze někdy očekávat i na více dnů. Je velice důležité říci, že námi zaslaný a kalkulovaný předběžný počet hodin vychází z našich dlouholetých zkušeností a ve většině případech se nám daří avizované časové rozmezí dodržet. Jsou však vyjímky, které je potřeba vzít v potaz a stává se, že naši pracovníci Vás během průběhu úklidu mají povinnosti upozornit na případný nárůst počtu hodin. Toto může způsobit hned několik faktorů např. vysoce odolná nečistota, značné množství prachu, opakované vysávání, vysoká mastnota aj.

Cenová nabídka (hodinová sazba) vždy zahrnuje základní čistící a úklidové přípravky pro běžný úklid a mytí oken, použití vlastní úklidové techniky. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek.  Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li je budou případně použity.

Metodika mytí oken

Mytí oken v prostorách či ve Vašem soukromí je soukromou záležitostí. Jsme si této skutečnosti plně vědomi. Z tohoto důvodu v této sekci zabývající se mytím oken naleznete základní informace o metodice a systému mytí oken. 

Mytí oken se řídí jednoduchými pravidly a postupy:

 1. Zmapování celkového prostoru a zpřesnění odhadu času.
 2. Odprašnění povrchů oken, rámů a parapetů.
 3. Odmaštění povrchů oken, rámů a parapetů včetně odstranění samolepek.
 4. Parní čištění rámů, odstranění plísní a odolných nečistot.
 5. Mytí oken a rámů, parapetů, žaluzií.
 6. Impregnace skel, oken a rámů.
 7. Finální kontrola a doladění detailů prováděných úkonů.
 8. Předání zakázky a vyúčtování se zákazníkem. 

Pro kvalitní mytí oken  prostor a domácností jsou naši pracovníci vybaveni kvalitními úklidovými pomůckami a technikou. V jednoduchosti je krása a tak i naši pracovníci nemají víc než opravdu potřebují. Důležité je říci, že to málo co potřebují musí a je kvalitní a funkční pomůcka či technika.

Mytí oken, mytí střešních oken, výškové mytí oken metodou Ergotec NINJA™ provádí naše firma rychlým a odborným způsobem bez znečištění okolního prostředí . Mytí oken po malířích či řemeslnících vyžaduje šetrné očištění stavebních nečistot speciálními žiletkami se speciálním držátkem. Při mytí oken automaticky provádíme čištění rámů včetně vnitřního parapetu.

Mytí oken a antibakteriální úprava prostřednictvím tablet Unger včetně desinfekce rámů, redukce a odstranění plísní zajišťujeme kombinací fungicidních antibakteriálních přípravků a parního čištění a to zvláště v případě některých druhů penicilínů, Trichoderma viride, Aspergillus versicolor nebo Stachybotrys chartarum, které jsou typické pro vlhké byty.

Mytí oken, čištění rámů plastových oken:

 • očištění okenních rámů včetně parapetů
 • odstranění zatavených ochranných fólií
 • oživení silně zašlých povrchů
 • oživení okenních rámů renolitovou fólií imitující dřevěné povrchy
 • odmaštění skel a odstranění mušinců
 • impregnace skel speciálním leštícím přípravkem s následnou vodoodpudivostí

Mytí oken, čištění rámů dřevěných oken:

 • očištění okenních rámů včetně parapetů mýdlovým čističem na dřevo
 • ošetření  a impregnace balzámem HOLZBALZAM – uzavření mikroskopických trhlin a pórů
 • oživení barev a vyšisovaných míst speciální politurou na dřevo POLIBOY
 • odmaštění skel a odstranění mušinců
 • impregnace skel speciálním leštícím přípravkem s následnou vodoodpudivostí

Mytí oken, čištění rámů hliníkových oken:

 • očištění okenních rámů včetně parapetů speciálním čističem FENOSOL na hliníkové povrchy
 • ošetření  a impregnace balzámem FENOSOL AL-EMULSE  – oživení povrchu
 • odmaštění skel a odstranění mušinců
 • impregnace skel speciálním leštícím přípravkem s následnou vodoodpudivostí

Impregnace oken,  impregnace střešních oken a skel včetně nano impregnace rámů oken metodou NANOENERGY©:

Proč uvažovat o nano impregnaci a ochraně oken, střešních oken a rámů?

 • průhlednější a čistější okno
 • udržení čistého okna či skla
 • ochrana proti ulpívání steklin
 • ochrana proti ulpívání kapek
 • ochrana proti ulpívání nečistot
 • ochrana proti ptačímu trusu
 • ochrana proti prachu
 • ochrana střešních oken
 • ochrana dřevěných rámů
 • ochrana hliníkových rámů
 • ochrana plastových rámů
 • ochrana proti zeleni a plísním

Odbornou nano impregnací oken, střešních oken, zimních zahrad a skel nedochází k naleštění povrchu nějakým běžným přípravkem, ale k trvalému zušlechtění povrchu. Sklo se stane po aplikace impregnace vysoce odolné proti ulpívání nečistot, jelikož je na jeho povrchu vytvořena odporová hladká ochranná vrstva, která odpuzuje dopadající nečistoty a během deště využije dopadající vodu ke smytí povrchově nikoliv hloubkově ulpělých nečistot.

Nano impregnace oken, střešních oken, zimních zahrad a skel díky zformátování povrchu z vytváří tzv. efekt smrštění vodních kapek do různých útvarů. Na základě této skutečnosti tak dochází k mnohem menšímu zůstatku vodních kapek na vyčištěném skle či okně a velká část vodních kapek prostřednictvím odstředění a smrštění po naimpregnovaném skle ihned opouští plochu skla či okna. Zbývající minimum kapek zůstávajících na skle či okně se následně odpaří. Po tomto minimální zůstatku kapek tak zůstávají pouze drobné odpařené minerální stopy.

Nano impregnace okamžitě reaguje a přilne dokonale k povrchu. Nano impregnace má super hydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

Čištění horizontálních / vertikálních žaluzií a předokenních rolet:

 • osátí prachu speciální kartáčem „Prachosaj“, jenž se dostane do všech záhybů žaluzií
 • očištění a odmaštění žaluzií
 • vyleštění povrchu a lamel žaluzií
 • vakuové čištění textilních vertikálních žaluzií
 • vysokotlaké čištění předokenních rolet, ruční čištění rolet

Ceník profesionálních služeb

 • od 199,- Kč bez DPH per pracovník včetně úklidové techniky **
 • od 12,- Kč per m2 | profi mytí oken a větších ploch
 • od 85,- Kč bez DPH per m2 |  nano impregnace oken, sklen a rámů
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.