Blog

Parní čištění dokáže víc, než čekáte

Důkladné vyčištění podlah, schodišť nebo dlažeb je někdy značným oříškem. I když k úklidu dochází pravidelně, stejně je dobré po určitém čase sáhnout po důkladném a profesionální vyčištění. A pokud se chceme vyhnout chemikáliím, je vhodným způsobem parní čištění.

Číst dál...

I sedačky je třeba čistit

Nejspíš každý má doma pohovku, křeslo nebo vypolstrovanou židli. Sice dlouho a dobře slouží, ale jak už každého napadne, ve pohovkách a sedačkách se usazuje prach, nečistoty, roztoče a další nepříjemné mikroorganismy. Běžným vysáváním se jich nezbavíme, ale přesto je třeba pravidelně je odstraňovat.

Číst dál...

Mytí oken není namáhavé. Stačí zvolit správný postup!

Čistá okna jsou vizitkou každé dobré hospodyně. K mytí oken nedochází každý týden, ale periodicky se tato činnost opakuje jednou za tři až šest měsíců. A nemusí se vůbec jednat o nic namáhavého. Stačí si přečíst doporučení, která vás přivedou k výsledku v podobně čistých oken beze šmouh.

Číst dál...

Vyčistěte svou sedačku dokonale, a ochraňte ji před budoucí špínou

Pokud se řekne čištění a impregnace sedaček, rozhodně to neznamená, že bychom měli sedačku domácími postupy vyčistit, popřípadě na její materiál aplikovat domácí přípravek na impregnaci. Tento postup je totiž v porovnání s těmi profesionálními značně neúčinný. Ostatně to potvrzuje většina profesionálů, kteří dále dodávají, že díky přístrojům jako Vax Professional™, Hyla nebo Ecolux je čištění a impregnace sedaček vždy dokonalé, a to za mnohem méně času, než v případě ručních prací. Které jsou navíc velmi únavné.

Číst dál...

Jak na vyčištění chodníků u vašeho domu?

Pokud máte rodinný dům, jistě si i vy zakládáte na tom, aby nejenom on samotný, ale také jeho okolí vypadalo skutečně dokonale. Základem je samozřejmě nejenom třeba péče o fasádu, nebo o vaši zahradu. Stejně tak je nutné pečovat i o příjezdové cesty, nebo samozřejmě chodníky. I ty se vlivem používání, a také kvůli okolním vlivům postupně zanáší, a je třeba je vyčistit. Samozřejmě čištění venkovní dlažby můžete zvládnout sami, ale stejně tak je možné využít profesionála, kdy to máte skutečně bez práce.

Číst dál...

Lino, PVC či Linoleum nebo Marmoleum - jak se o něj starat?

Také jste místo koberce či dlažbě dali ve vašem interiéru přednost linoleu či marmoleu nebo PVC (lidově řešeno lino) či moderní vinylové podlaze? Tento poměrně odolný a nenáročný materiál je zcela jistě dobrou volbou. Je zapotřebí si uvědomit, že péče a údržba mezi umělými materiály podlah jako je PVC či vinylové podlahy vs. podlahové krytiny vyrobené na přírodní bázi jako jsou podlahy Linoleum či Marmoleum se jednoznačně liší. Pojďme se tedy podívat, jak se o ně starat a pečovat. Tím prvním krokem by samozřejmě mělo být vhodné čištění a pravidelná údržba lina (PVC, Vinyl) či Linolea nebo Marmolea. To lze zvládnout běžně dostupnými prostředky v domácnosti, ideálně s těmi, které jsou vhodné na čištění PVC podlah nebo přírodních podlahových materiálů Linoleum či Marmoleum. Pokud je však vaše linoleum dlouho neudržované, je lepší vsadit na pomoc odborníků, kteří využívají strojové čištění. To je mnohem efektivnější metodou, které má v kombinaci se speciálními čistícími přípravky skvělé výsledky.

Číst dál...

Nejenom, granulát, ale i pěna

Jistě víte, že pokud chcete vytvořit čistící pěnu, málokdy se to obejde bez vody. Profesionálové však mají natolik kvalitní vybavení, že váš koberec dokážou vyčistit i takzvanou suchou pěnou. Ta je stejně jako granulát využívána v kombinaci se špičkovým rotačním strojem, a tak je pěnové čištění koberců taktéž maximálně efektivní. A jakmile je hotovo, váš koberec je možné, stejně jako v případě granulátu, ihned začít používat. Právě suchá cesta je totiž jedinou možností, jak zamezit tomu, aby se vlivem vlhkosti v koberci ihned po vyčištění začaly množit různé plísně a bakterie. Ty totiž v případě mokrého domácího čištění nemusí být nic ojedinělého.

Číst dál...

Novoroční úklid prostor

Jak na nový rok, tak po celý rok – totéž platí i v úklidu

Ačkoliv obdobím, kdy dochází k největšímu zájmu o úklidové služby, je období před vánocemi, kdy chce mít každý své obydlí doslova dokonalé, nejsou žádnou výjimkou ani poptávky po novém roce. I to je období, kde je třeba zaměřit se na úklid, jelikož právě během vánočních svátků a oslav Silvestra mohlo dojít ke vzniku celé řady nových skvrn i ve vašem interiéru. Využijete-li však novoroční úklid prostor od profesionálů, budete mít jistotu, že právě tyto skvrny se rozhodně stanou minulostí a i vaše prostory, ať už domu nebo bytu budou zářit čistotou.

Číst dál...

Údržba podlah by měla být nedílnou součástí péče o dům či byt

Víte, co je jedna z nejvíce namáhaných součástí každého bytu nebo domu? Jsou to samozřejmě podlahy, jelikož ty přicházejí pravidelně do styku se všemi obyvateli daného domu nebo bytu, kteří dokážou být v některých případech velmi nešetrní. Je v podstatě jedno, zda máte podlahu dřevěnou, laminátovou, nebo jinou. Údržba podlah je nutná u každého typu a jedině tak vám bude sloužit po dlouhou dobu, a hlavně bude vypadat vždy stále jako nová.

Číst dál...

Také se netěšíte na vánoční úklid?

Vánoce jsou pro mnoho dní svátky klidu, míru a pohody. Při nich si nejenom připomínáme tradice, ale také se obdarováváme různými dárky. Aby však byly Vánoce dokonalé, nesmíme zapomenout na Vánoční úklid. Ted je pro mnoho lidí noční můrou a řada z nich přiznává, že ho kvůli pracovním a jiným povinnostem téměř nezvládá. Naštěstí jsou zde odborníci, kteří se mohou i o váš vánoční úklid dokonale postarat.

Číst dál...

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.